5 mars 2012
Виставка "Жіночий Погляд"
Любите живопись, поэты !
Лишь ей, единственной, дано
Души изменчивой приметы
Переносить на полотно.
Н. Заблоцкий
Із 29 лютого по 4 березня 2012 року один із виставкових залів Центру Української Культури та Мистецтва перетворився на один із залів всесвітньовідомих музеїв, на кожній стіні якого можна було побачити шедеври світового живопису - « Даму з горностаєм » Леонардо да Вінчі, « Донну Велата » Рафаеля, портрет В. Римської-Корсакової Х. К. Вінтерхальтера та ще багатьох митців, але в кардинально новому баченні.
Це була виставка гобеленових картин киянки Олени Правик « Жіночий погляд », яка привернула увагу величезної кількості відвідувачів різного віку. На виставці були представлені 19 робіт, виконаних в унікальній техніці гобеленового стібка. Теоретично це визначається так : « муліне складене вшестеро швом напівхрест ». На практиці ж означає досягнення дивовижної майстерності !
Основу експозиції склали жіночі портрети, вишиті за мотивами творів всесвітньовідомих живописців – Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаеля, Ван Дейка, Буше, Фрагонара, Енгра, Кіпренського, Боровиковського та інших геніїв живопису минулого. За словами пані Олени, її колекції більше 15 років, а відправною точкою у створенні колекції став перегляд альбомів репродукцій картин великих майстрів та величезне бажання долучитись до цього світу. В роботах видно, як майстриня росте. Про це свідчать навіть полотна, які помітно збільшилися у розмірі. Трішки змінилася стилістика, з’явилося щось нове, свіже, збільшилась кількість кольорів.
Для пані Олени процес вишивки трудомісткий і потребує ювелірної точності, на створення однієї картини йде від декількох місяців до року. Для передачі відтінків кольору шкіри або тонів неба, майстриня використовує від 50 до 200 кольорів ниток, а в деяких випадках робить меланжеву нитку, переплітаючи разом декілька відтінків одного кольору (наприклад для зображення неба на картині « Міранда », 2011 р. було переплетено три відтінки синього, а в самій картині використано 200 кольорів).
« Народження образів на полотні рівнозначне появі на світ людини – відчуваєш неповторні емоції, - говорить Олена Правик. – Звичайно, мені, як творчій людині, цими емоціями хочеться поділитись з людьми ».
Завітавши на виставку « Жіночий погляд », дружина Посла Японії в Україні Саката Йоко відзначила високу художню майстерність пані Олени. Та й всі інші жінки ходили із зачудованими обличчями, бо й самі захотіли так навчитись вишивати !
Переглянути вистаку...