1er novembre 2013
Національне виховання дітей та учнівської молоді...
Всеукраїнська науково-практична конференція.
Коли маєш причетність до події, що стосується нашої національної школи, вчителів, учнів (нашого майбутнього, між іншим), то відчуваєш величезну особисту відповідальність перед всіма її учасниками.
Так-от, подія ця - Всеукраїнська науково-практична конференція “Національне виховання дітей та учнівської молоді в контексті історичного розвитку, традицій і культурних надбань українського народу”.
Проходила вона 27-28 вересня 2013 року в одному з найколоритніших, найбагатших на мистецькі та наукові події українських міст - Івано-Франківську. То є дійсно унікальний край, де розмаїття природи, талант і людська працелюбність розсувають « гори ». Де, не чекаючи допомоги від когось зверху, люди самі творять нову українську генерацію, зберігають родинні, шкільницькі та релігійні традиції.
Конференція була надзвичайно розмаїтою як на події, так і на учасників. Виступ творчих дитячих колективів, виставка дитячого декоративно-прикладного мистецтва, пленарне засідання, чотири секційних засідання.
Учасниками Конференції стали представники Міністерства освіти і науки України, Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України ; Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України ; Державного вищого навчального закладу “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” ; департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської обласної державної адміністрації ; Центру Української Культури та Мистецтва ; науково-педагогічні працівники регіональних інститутів (академій) післядипломної педагогічної освіти та вищих навчальних закладів України ; методисти з виховної роботи районних (міських) методичних кабінетів, інформаційно-методичних центрів ; Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого ; переможці Всеукраїнського методичного турніру “Моє покликання – методист” (2012), Всеукраїнського конкурсу “Класний керівник року” (2012), обласних конкурсів “Модель виховної системи загальноосвітнього навчального закладу”, “Я – громадянин України”, на кращу модель учнівського самоврядування ; керівники та педагогічні працівники навчальних закладів ; керівники творчих груп заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, голови районних (міських) методичних об’єднань класних керівників.
Надзвичайно великою честю для нашого Генерального директора Світлани Долеско стала участь в цій Конференції. Бо в такі моменти маєш можливість поділитись власним досвідом перед вчительською громадою, яка трепетно плекає учнівські душі.
Тема її доповіді – це лаконічне втілення щоденної, небайдужої та копіткої діяльності всього колективу нашого Центру : « Етнопедагогічна діяльність Центру Української Культури та Мистецтва : Мотиви. Механізми. Результат ». І великим щастям було побачити щирий відгук в очах вчителів Івано-Франківщини, Хмельниччини, Черкащини, Сумщини, Київщини.
Адже саме наш Центр – це ота територія щирого спілкування, це через любов до українських традицій налагоджується діалог між батьками й дітьми, вчителями й учнями. Впевнені, що після цієї Конференції хтось став досвідченіший, хтось – щасливіший, бо знайшов нових друзів, колег, однодумців.
А ще хочеться сказати, що організатори Конференції зробили все можливе й неможливе, щоби вона відбулась на надзвичайно високому рівні. Величезна подяка колективу Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, які зробили цю Конференцію зразком для проведення всіх інших конференцій. І ота щирість, душевна теплота, яку організатори дарували кожному із 105 учасників, надовго залишиться в пам’яті кожного причетного до цієї неординарної події.
На перший погляд, тема Конференції може комусь здатись дуже важкою в практичному втіленні. Проте, презентація вчителями численних шкільних музеїв, гуртків, студій, родинно-шкільних свят, внутрішньошкільних об’єднань, сповна довела протилежне. І саме Вчитель все це задумує, реалізовує, гуртує своїх школяриків навколо любові до України, своєї родини, оточуючої природи.
Конференція вкотре показала, наскільки важливим у шкільному вихованні є такий предмет, як християнська етика. До речі, лише в Івано-Франківській області всі школи прийняли його як обов’язкову складову шкільної програми. Варто задуматись, а чи не взяти приклад із цієї області й усім іншим школам. Бо, як би там не було, а принципи добра, любові й поваги до ближнього творять Людину…
Щиро бажаємо всім учасникам Конференції успіху в нелегкій, але захоплюючій шкільній справі. Бажаємо, щоб ваші учні були вашою гордістю, радістю й надією на щасливе майбутнє нашої з вами України.
І насамкінець : дуже-дуже хочеться, щоби вся наша Україна знала про те, які чудові й самовіддані в нас учителі. І що вони вже зараз, тут і сьогодні, працюють, виховуючи нашу Націю, забуваючи про все на світі. Вже зовсім скоро на нашому сайті ви побачите працю найяскравіших вчительських особистостей-учасників Конференції. Це буде нашим маленьким подарунком для вас.
Шановні батьки, чиновники, митці, керівники мистецьких закладів, представники преси ! Ваша увага, і навіть зовсім невеличка допомога в реалізації таких конференцій, популяризація їх наслідків, допомога вчителям у втілення в життя їх творчих задумів можуть зробити дуже й дуже багато, повірте в це так, як повірили ми. І не помилились.
Фото : Череп Андрій
Текст : Музиченко Ольга