22 avril 2014
Виставка "Рушники Ганни Уширенко"
Відлітають роки, минають віки, змінюється мода, але ніщо не затьмарить краси вишитих речей.
Вони вічні. Свідченням цього є виставка рушників талановитої майстрині Ганни Михайлівни Ушеренко, яка проходила з 22 квітня по 19 травня 2014 року в столичному музеї Гетьманства.
Ганна Михайлівна Уширенко - заслужений майстер народної творчості України, член Націонаальної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач, майстер виробничого навчання в Київському вищому професійному училищі швейного та перукарського мистецтва.
Вишивка - це суть всього життя Ганни Михайлівни. Вона тримає голку в руках з трьох років, а признаною майстринею стала в сім. Кожна робота Ганни Михайлівни відрізняється чіткою композицією і різноманітною технікою виконання. На сьогоднішній час вона використовує 103 техніки вишивки. Саме тому її вироби є експонатами багатьох виставок, конкурсів різного рівня.
У народній притчі говориться, що гарні рушники виходили у тієї жінки, котра, як плаче - перли сиплються, а як сміється, так всі квіти цвітуть. Саме такою жінкою є Ганна Михайлівна. Вона творить диво-рушники, що вирізняються витонченим смаком та оригінальністю.
На виставці були представлені : рушники, скатертини, вишиванки, картини, хустки. У ці вироби майстриня вклала частинку себе. При створенні своїх композицій Ганна Ушеренко опиралась на багаті традиції української вишивки, збагачуючи їх новими надбаннями. Кожна композиція вражає своєю неповторністю, складністю виконання.
Рушник…Він і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх хто не черствіє душею. Людське життя швидкоплинне, нічого вічного немає в цьому світі.
Опинившись поряд з експонатами, відчуваєш усю красу української культури, усю глибину душі українського народу. І розумієш, що українці - найталановитіші…
Мирутенко Марія, Нощенко Ольга,
студентки IV курсу Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв