
10 лютого 2021
Оборська Світлана Валентинівна
«Робота викладача для мене – це розвиток та самовдосконалення, яке відбувається протягом всього життя!»
Світлана Валентинівна Оборська – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри івент-менеджменту та індустрії дозвілля. Викладає дисципліни «Історія культури» та «Історія мистецтв» у Київському національному університеті культури і мистецтв.
Світлана Валентинівна продовжила династію викладачів. «Мій батько працював викладачем, професором Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Мама викладала в київських ВНЗ, у тому числі, була професором Київського національного університету культури та мистецтв. Мій дідусь був вчителем біології, а бабуся вчителем іноземної мови».
Складність роботи викладача важко недооцінити. Відповідальність, критичне мислення та вміння вирішувати проблеми, комунікативність, творчість та інноваційність, справедливість – всі ці якості, на думку героїні мого інтерв’ю, вкрай необхідні висококласному викладачеві. «Щирість та захоплення предметом – мої найефективніші тактики у викладанні!» – каже Світлана Валентинівна. Окрім якісних знань своїх предметів, моя співрозмовниця прагне розвинути у студентів ініціативність, лідерські якості, комунікативні навички та навички співробітництва.
Викладачка впевнена, щоб досягти цих результатів, молоді також вкрай необхідна потужна практика: закріпити свої знання, отримати нові, створити власні проекти та отримати безцінний життєвий досвід. Саме з ініціативи Світлани Валентинівни студенти КНУКІМ вже багато років мають можливість проходити навчальну практику у Центрі Української Культури та Мистецтва.
Як помітила моя співрозмовниця, більшість студентів сьогодні достатньо цілеспрямовані, амбітні та вмотивовані. «На моїй кафедрі івент-менеджменту молодь зацікавлена в навчанні, у здобутті гарної спеціальності. Вони самостійно цікавляться можливостями професії, або, як це ще називають, «ключами» професії, щоб добре реалізувати себе на ринку».
Світлана Валентинівна зізнається, що працювати доводиться і вдень, і вночі. «Зранку сидиш перед екраном комп’ютера на онлайн-комісії з ввімкненою веб-камерою та робиш вигляд, ніби спала вночі!».
Світлано Валентинівно, а чи вистачає Вам часу на особисте життя?
Це Ви про що?
Напевно, інші слова тут зайві. Викладання для героїні мого інтерв’ю – це не просто робота за графіком, це спосіб життя!
Валерія Туровник, студентка ІІІ курсу Київського національного університету культури і мистецтв.
Фото надані Оборською Світланою Валентинівною та Центром Української Культури та Мистецтва