18 février 2021
Міщенко Ірина Іванівна
« Мені пощастило. Я дуже рано обрала чим я хочу займатися. Я відчувала, що мені цікаво »
Саме так так відповіла Міщенко Ірина Іванівна на запитання щодо того, коли і як вона зрозуміла, що мистецтво – це справа її життя. Заслужений працівник культури України, кандидат мистецтвознавства, автор книг, викладач в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв – ось хто така героїня нашої сьогоднішньої статті.
За словами Ірини Іванівни, « Мистецтвознавець – це комплексна спеціалізація, яка має багато напрямів ; це саме той фах, котрий поєднує в собі раціональне та чуттєве ». Вона переконана : якщо людина дійсно прагне пізнати мистецтво – їй ніколи не буде сумно й нудно. Навпаки, вона відчує натхнення на ще більший поштовх до праці !
Мистецтвознавсто поєднує в собі все ! Насьогодні воно розділилося на окремі спеціалізації, кожна з яких є вагомим внеском у розвиток сучасного мистецтва України. Тож, потрібно вміти вчасно вловити ті примари, котрі звуться естетикою та красою.
У формувані такого бачення нашої героїні велику роль відіграло батьківське виховання та, звісно, її прагнення до прекрасного : « Коли ми приїздили в інші міста, в перервах між потягами ми з батьками завжди відвідували музеї » – пригадує наша героїня. Ірина Іванівна пройшла шлях у здобутті художньої освіти від звичайнісіньких гуртків, студійного навчання, Палацу піонерів, училища до Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, де зараз займається викладацькою діяльністю.
Ірина Іванівна зізнається, що їй по життю дуже щастить ! Адже в неї були прекрасні викладачі. А на даний час – прекрасні студенти, котрі її заряджають на нові звершення. Разом із тим, зазначає : « Мені як викладачеві дуже важко приймати заліки, іспити через те розчарування, котре деколи отримуєш ». За словами Ірини Іванівни, щоб змотивувати студента до пізнання – потрібно, щоб відбувався безперервний зустрічний рух кожної зі сторін. Якщо людина готова приймати знання, повірте вона їх зможе взяти.
Наша героїня каже : « Пам’ятаю себе маленькою, коли ми ходили в Києво-Печерську Лавру. Це було звичною нормою. Коли ти ростеш в цьому, то інакше сприймаєш все навколо. А зараз відбувається пізнання культури на рівні так званої мас-культури. Насьогодні і це є нормою, від цього нікуди не подінешся. Але завжди буде частка людей, котрі все-ж прагнутимуть поєднатися в одне ціле з мистецтвом. І це не може не радувати ! ».
Ірина Іванівна підтримує ту думку, що талановитими є всі люди без винятку. Але потрібно вміти віднайти те, в чому саме ти є талановитим і особливим. На різних етапах життя,кожна людина повинна віднайти себе, в свою радість і щастя. Якщо цього не станеться – життя може стати суцільним розчаруванням. Людина повинна самостійно визначитись, до чого вона прагне. Потрібно завжди розвиватися в цьому напрямку, ніколи не стояти на місці. « Особисто я завжди відстежую всі сучасні тенденції, щоб бути в курсі справ. Якщо ти помічаєш щось нове, тоді ти можеш аналізувати свою роботу. Тоді ж з’являтимуться нові ідеї та думки », – підкреслює Ірина Іванівна.
Її надихають студенти, котрі досягнули того, чого хотіли. А ще, коли вона помічає їх розвиток, співпрацює з ними – отримує насолоду та гордість. І таких випадків чимало ! Своїм студентам та всім оточуючим Ірина Іванівна хоче донести, що все залежить тільки від нас самих. Бо кожна людина є індивідуальністю. Тому варто займатись самореалізацією, щоб відкрити двері в життя, де панує гармонія з собою та світом. « Кожен має право на будь-яку позицію ! Але єдина вимога в тому, що свою позицію потрібно зажди обгрунтовувати », - акцентує увагу Ірина.
Надія Цвигун, студентка ІІ курсу Київського національного університету культури і мистецтв.
Фото надані Міщенко Іриною Іванівною.