16 novembre 2012
Фотовиставка "Руки майстрів, що творять дива". Відкриття
Епіграфом до цієї виставки міг би стати дещо перефразований вислів : покажи мені свої руки і я скажу, хто ти.
Ця експозиція показала гостям Центру Української Культури та Мистецтва силу-силенну різноманітних рук — чоловічих і жіночих, малечих і старечих, із бездоганниим манікюром та з крихточками засохлої глини на пальцях. А зважаючи на те, що усі знімки зроблені у жанрі художньої фотографії, то кожну роботу можна роздивлятися по-довгу, немов живописну картину із закодованими філософськими символами.
Нинішня виставка незвична за багатьма параметрами. По-перше тому, що на жодній роботі ви не побачите обличчя майстра — лише руки, що тримають пензлик, голку з кольоровою ниткою, ковальське приладдя, тощо. По-друге, в ній представлено і кольорові, і чоно-білі світлини. Виразна графічність останніх, повірте, інколи вражає більше, ніж поєднання найяскравіших кольорів. А по-третє, під жодною роботою ви не побачите ім’я та прізвище автора — тільки порядковий номер. Чому ? Бо це виставка-конкурс і кожен відвідувач може проголосувати за три фото, що йому сподобалися. Таким чином, у фіналі стануть відомі імена трьох переможців, котрі й посіли перше, друге та третє місце.
Вибори відбуватимуться дуже демократично. У 36 скриньок з номерами робіт, а саме стільки фотокартин розміщено у залі, усі бажаючі можуть кинути невеличкі картки з балами. Що більше балів, то більше шансів на перемогу. Імпровізовані бюлетені поціновувачі мистецтва « обмінюють » на 5 гривень- ці кроші згодом витратять на доброчинні проекти Центру Української Культури та Мистецтва. До речі, адресатами більшості благодійних акцій є діти.
Володар першого місця отримає право влаштувати в стінах Центру двотижневу персональну виставку, а тому, хто посяде друге місце, подарують дві години роботи у студії молодої київської фотографіні Ольги Закревської.
Відбір робіт на конкурс, інформацію про який ми дали на нашому сайті, — каже Олексій Пліско, куратор виставки та фотограф Центру Української Культури та Мистецтва, — тривав понад три місяці.
За цей час наша команда переглянула близько тисячі знімків. Чого ми тільки не побачили : песики й кошенятка, відзняті на мобільний — деякі претенденти просто забули подивитися тему фотоконкурсу ; кілька десятків рук гончарів — це, мабуть, від браку фантазії, та. Нарешті, фото з дуже цікавими сюжетами й не дуже високої якості. То ж можете собі уявити, скільки довелося відсіяти « шедеврів », аби підібрати найдостойніші світлини.
Насправді, руки відображають значно більше, ніж приналежність до певної професії, — переконана директор Центру Української Культури та Мистецтва Світлана Долеско. — В них стільки емоцій, енергетики !
У кожній фотографії своє зерно істини, свій нерв, своя поезія. Ось великі руки гончара обережно призвичаюють маленькук дитячу ручку до гончарного круга, ось загартовані від полум’я руки коваля вирощують з металу троянду. А от рука татуювальника заховалася за гумовою рукавичкою.
Невеличкий молоток затискає рука чеканщика, а паличку з гарячим воском обережно підносять до писанки пальці народної майстрині. Старенькі натруджені руки плетуть вовну й лозу, варять каву та крутять з курудзяноно листя чудернацького коника. А молоді — нанизують на нитку бісер, немов перебирають струни арфи. Натомість химерні металічні звивини труби, якої торкаються пальці музиканта, сприймаються як обриси інопланетного космічного корабля…
Божена Добжанська. журналіст
Більше фотографій з відкриття фотовиставки Ви можете побачити, якщо натиснете ТУТ.
* — У цьому фотоальбомі ми теж пропонуємо голосування. Автор роботи, яка ТУТ набере найбільше голосів, отримає заохочувальний приз від нашого партнера, фотостудії « ФОЛЬГА » (www.folgastudio.com) — дві години студійного часу для втілення будь якого творчого задуму, що потребує саме студійіного, професійного, обладнання.
Голосуйте серцем і нехай переможе достойніший !
Виставка-конкурс триває до 1-го грудня.
Приходьте до нас !