24 janvier 2013
"Барви рідного краю..." персональна виставка Володимира Гарбуза
Персональна виставка Володимира Гарбуза.
23 січня 2013 року мені випала можливість відвідати відкриття виставки Володимира Гарбуза, яка проходила в Національному музеї літератури України.
Володимир Гарбуз – відома особистість в сучасному мистецькому світі. Його творчий доробок - живопис, станкова та книжкова графіка, скульптура – позначається яскравістю художнього втілення, емоційністю, філософськими роздумами над сутністю людини у цьому світі, поєднанням найскладніших сентенцій сучасного інтелектуального життя. Художник є виразником тієї формації митців, які проклали шлях до якісно нової української культури, у якій традиції, ментальні коди епох переплелися із найновішими пошуками, які часом випереджають найавангардніші злети світового модерну.
Як зазначив Василь Туркевич – « Володимир Гарбуз – художник жанрово різноманітний, технічно багатогранний і поліфонічний, в естетичному спрямуванні має чітку і недвозначну основу – розкривати глибинну сутність життя через власну образно-смислову стилістику і символіку.
Експозиції розташовані у трьох залах, перші два присвячені його теперішнім роботам циклу « Барви рідного краю… », а наступний його ранішнім роботам « Космогонія українського народу ».
Щодо циклу « Барви рідного краю… » багато пейзажів присвячено Сумщині, такі роботи як : « Село ще світоносить », « Яблуневий танок », « Вересневий акорд », « Краєвид в Конотопі », а також пейзажам Вінничини – Потошнянські пейзажі : « Старий сад », « Сонцеоберіг » і Черкащині. Картини цього циклу, дуже яскраві, сонячні, від них віє теплом. Оскільки нам випала унікальна можливість поспілкуватися з самим художником, він пояснив, що на цих роботах зображене літо, саме його розпал, тому переважають такі тони та кольори.
Про цикл « Космогонія українського народу » - це є ранні роботи майстра, які промовляють до глядача знаковістю, космогонічністю, філософським осмисленням дійсності. Кольори в цих роботах більш темні, насичені, надають певну загадковість, таємничість, але не втрачають своєї яскравості. З цього циклу хотіла б виділити таку роботу « Єднання », 1993року. На мій погляд вона пристрасна і одночасно ніжна, відчувається злиття душ. Цей й би цикл я поділила на дві частини – на абстрактну і портретну, до другої я б віднесла такі роботи як « Мазепа і Мотря », з легенди про гетьмана, « Пам’яті матері », « Материнство », а також « Молитва божевільної » цією роботою художник хотів показати божевілля від пізнаття світу, його осмислення у внутрішньому світі людини.
В третьому залі були представлені також роботи циклу « Барви рідного краю… », але вже іншої пори року – весни « Березневі акорди ». Виділити якусь одну картину я не змогла, оскільки всі роботи були дуже ніжні, переважали пастельні тони, дивлячись на них дійсно відчуваєш прихід весни, уявляєш як тане сніг, пахне свіжістю, відчуваєш тепло.
Окрім представлених картин, можна було побачити його репродукції, гравюри, безліч статей, вирізок із різноманітних видань (не лише українських) про його роботу і творчість.
Отже, хочу висловити подяку за можливість познайомитися з таким чудовим митцем - Володимиром Гарбузом, його роботами, проникнути в той маленький світ художньої творчості, поглинути той смисл неосяжного світу мистецтва.
Виставка експонуватиметься до 10 лютого в Національному музеї літератури України, всім раджу відвідати.
Катерина Моцна,
студентка ІІІ курсу Київського Національного
університету культури і мистецтв
Більше фотографій Ви можете переглянути ТУТ...