Виставка « Спіраль традицій »
Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва, Майстерня українського гончарства Sakhno Art
До експозиції виставки « Спіраль традицій » увійшли розписані тарелі, дзбанки, глеки, макітри, горщики, миски, пляшки, чашки, кухлі, класичні та декоративні свічники, анімалістичні скульптури, а також мініатюрні кахлі з косівськими орнаментами. Авторські світлини Христини Шевченко відтворили творчий процес « народження » гончарних виробів.
Крім цього, на виставці можна побачити кухонний посуд, створений у техніці молочіння. Такий посуд є екологічно чистим, оскільки під час його створення не задіяні хімічні барвники та поливи. Виграють ці вироби і з точки зору дизайну. Молочний випал додає темний коричневий колір, так що хтось може подумати, що посуд зроблений із дерева !
Окрім Павла Сахна, у « Sakhno Art » працює 7 майстрів : гончарі Павло Князік і Євген Чазов ; майстри ліплення, ритування і глазурування Ірина Чепинога, Лілія Дяк, Ілона Романова, Вікторія Єпатко та Вікторія Юматова.
Відомий кераміст Павло Сахно своєю творчістю розбиває стереотипи про занепад гончарства і втрати традицій у творчості українських майстрів.
У світі гончарства Павло Сахно вже понад 6 років. Він навіть заснував творчу майстерню традиційного гончарства « Sakhno Art ». Щодо назви виставки, то Павло зазначає, що майстерня повертає українські традиції створення святкового посуду. « Були тарелі, які використовувались лише на великі свята (на Великдень, або Різдво). Після цього їх ретельно вимивали та вішали на стіну, або ставили в мисник. На той час був поширений сакральний розпис. Ставлення до цих тарелів було дуже обережним, адже недобре, коли б’ється кераміка з образами, або церквами. У нашій майстерні ми не прив’язуємось до сакральної символіки », – каже Павло Сахно.
У творчій майстерні « Sakhno Art » фляндрування проходить на ножному гончарному колі. Складність цієї техніки полягає в тому, що орнамент олівцем можна стерти, чи замалювати. При фляндрівці помилки неприпустимі.
Творчий колектив гончарної майстерні « Sakhno Art » нерідко відвідує виставки керамічних витворів. Майстерня плідно співпрацює з багатьма музейно-мистецькими установами, зокрема, з Національним музеєм народної архітектури та побуту України.
« Ми відвідуємо цей музей всім колективом на ярмарки, на свята. Коли не проводимо майстер-класи, то ходимо старовинними хатами, милуємося орнаментами. Частину символів фотографуємо, робимо замальовки. У виборі орнаментів нам допомагають наукові співробітники музею. Пташка, яка прикрашає центр представлених на виставці тарелів, є найбільш поширеним орнаментом », – коментує Павло Сахно.
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]
Події під час виставки
2 juillet 2015 | 18:00 | Відкриття виставки « Спіраль традицій » |