Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Про подію

Відкриття виставки «Спіраль традицій»

02–24 липня 2015 року.
Відкриття — 02 липня о 18:00

Організатори: Майстерня українського гончарства Sakhno Art, Центр Української Культури та Мистецтва.

Відомо, що історія розвивається по спіралі. Те, що відбувалося колись давно, повертається і повторюється у видозміненій формі — відповідно до обставин і вимог сьогодення. І це стосується не лише подій чи явищ у різних галузях людського життя, а й культурної сфери, зокрема й світу народних традицій.

На виставці буде представлено вжитковий кухонний посуд класичних українських форм, художньо-декоративні вироби, створені у майстерні українського гончарства Sakhno Art, яка об’єднала і професіоналів, і поціновувачів народних традицій.

Створена у 2012 році, вона має на меті збереження національної багатовікової культури, популяризацію давніх українських технік обробки глини і розвиток гончарної творчості з використанням сучасних технічних здобутків і можливостей.

Разом зі старшими і досвідченими майстрами команду Sakhno Art складають студенти і випускники Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, майстерня підтримує також тісні творчі і дружні зв’язки з іншими гончарними осередками. Засновник і керівник — Павло Сахно.

У колективі працюють гончарі Павло Князік і Євген Чазов, майстри ліплення, ритування, лощення, глазурування Ірина Чепинога, Лілія Дяк, Ілона Романова, Вікторія Єпатко та Вікторія Юматова.

Будь-який гончарний виріб — це результат вправності рук майстра і взаємодії усіх чотирьох стихій, із який глина (земля) і вогонь — визначальні. Досі збереглася давня техніка випалу — димлення, а найпопулярнішою і найпоширенішою стала техніка молочіння.

Здавна наші пращурі користувалися глиняним посудом. Спершу це були найпростіші ліплені форми, які з винайденням гончарного кола удосконалилися і набули звичних обрисів: різноманітні миски, глечики, тиквачі, горщики, макітри, пляшки, куманці, чашки, кухлі, барила.

Застосовували у побуті як простий глиняний посуд для щоденного вжитку, так і мальований, полив’яний — у святкові дні та з нагоди важливих сімейних подій. Традиції прикрашання також нараховують не одну сотню років: від найдавніших ритованих узорів і орнаментів до використання кольорових полив (зеленої і жовто-брунатної у ХVI ст.) та ангобного розпису (наприкінці ХVI – на початку ХVIІ ст.).

Кожен регіон країни мав свої особливості, характерні риси у формах посуду та в його декоруванні, розвивалися і діяли цілі школи, які лишили нам у спадок неоціненний скарб – зразки народної майстерності.

Сьогодні ми маємо можливості використовувати найновіші технології виготовлення гончарних виробів. Замість традиційного механічного кола з’явилося електричне, вироби можна випалювати у потужних муфельних печах, що забезпечує підвищення якості і тривалості використання, постійно розширюється розмаїття кольорових пігментів. Фактично усі значущі досягнення цивілізації слугують нам для відтворення давніх традицій, їх культивування і популяризації у часі і просторі – ми зберігаємо і розвиваємо їх не лише для нащадків, а й поширюємо за межі нашої країни – як одну із родзинок українського національного колориту.

Саме тому, попри доступність і масовість фабричного посуду, традиційними лишаються «бабусині» глечики та горщики, у яких страви смакують краще, і це повертає нас на мить у безтурботне й щасливе дитинство.
Вхід вільний! Щиро запрошуємо!

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст. м. «Контрактова площа»
(вихід із метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Час роботи виставкового центру:
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00 Нд. – вихідний

Із питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по
е-mail: [email protected]

Відкриття виставки «Спіраль традицій»
Відкриття виставки «Спіраль традицій»
Відкриття виставки «Спіраль традицій»
Відкриття виставки «Спіраль традицій»
Відкриття виставки «Спіраль традицій»
Відкриття виставки «Спіраль традицій»
Відкриття виставки «Спіраль традицій»

дивіться також

Відкриття виставки «Світ за дверима»

4 липня 2016

Графік заходів у межах ІV Всеукраїнської виставки в’язання «Тепла осінь»

2 жовтня 2019

Відкриття виставки клаптикового шиття Мірі Цой «Магія кольору»

7 травня 2021