Виставка « Петриківка – душа України »
Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва, Ніна Бурневіч
Унікальне мистецтво петриківського розпису виникло в Україні завдяки таланту й працьовитості жителів села Петриківка, що на Дніпропетровщині. Кожна господиня-чепурушка, прикрашаючи свою оселю, малювала як вміла, як відчувала. Квітуча степова природа, садки та городи…Усе це благодатно вплинуло на красу петриківського розпису, виокремило його характерні особливості.
5 грудня 2013 р. петриківський розпис було внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Це велика подія для України, адже ЮНЕСКО цікавлять тільки ті досягнення людства, які народилися в давнину і передаються з покоління в покоління.
У Центрі Української Культури та Мистецтва презентували свої витвори знані українські майстрині : Галина Назаренко, Тетяна Гарькава з учнями, Олена Ярмолюк, Ірина Кібець, Вікторія Шевченко, Наталія Малярчук. Стиль кожної з них впізнаваний у всьому світі. Куратором проекту « Петриківка – душа України » є Ніна Бурневич, яка восени 2014 року вперше представила його в сонячній Грузії.
Завдяки Світлані Долеско, Генеральному директору Центру Української Культури та Мистецтва, цей виставковий проект побачила величезна кількість киян та гостей столиці. Експозиція виставки складалась із мальовок, рушників та хустин, посуду, меблів тощо (всього понад 200 витворів декоративно-прикладного мистецтва).
Урочисте відкриття виставки « Петриківка – душа України » відбулось 20 січня, коли до Центру завітало багато почесних гостей, серед яких : голова Всеукраїнського благодійного фонду « Україна – ЮНЕСКО » Юрій Єхануров, перший Посол України у Франції та відомий вчений-арабіст Юрій Кочубей і т.в.о. Голови Подільської районної в м. Києві державної адміністрації Валентин Мондриївський.
Відвідувачі Центру Української Культури та Мистецтва надзвичайно раділи красі петриківського розпису, який розквітнув у виставкових залах. Кожен день тут збирались численні екскурсійні групи, щоби на власні очі побачити диво петриківського розпису. Саме тому організатори виставки продовжили виставку майже на місяць, аби всі охочі змогли побувати тут.
Мальовки, рушнички, тарелі, макітри, скрині з лавами сяяли яскравими фарбами, манили око барвистими візерунками. Саме зараз, як ніколи, українцям потрібна ось така арт-терапія, адже багато людей перебувають у стані напруги, суму, і щиро хочуть відчути щастя.
Інсталяція « Пташки миру », яка була розміщена на стелі другого поверху будинку Центру Української Культури та Мистецтва, була створена Галиною Назаренко. « Пташки миру » є одним із символів проекту « Петриківка – душа України » і наголошують, що Україна – батьківщина талановитих і щирих людей, а петриківський розпис несе у світ мир і добро.
Протягом виставки « Петриківка – душа України » відбувались численні майстер-класи з петриківського розпису. Зокрема, 9 лютого на екскурсію виставкою та майстер-клас завітали панянки з Англії, які наразі проживають в Україні. Серед них була відома британська художниця Кетрін Тілей.
Наступного дня, 10 лютого, студентки Дніпропетровського театрально-художнього коледжу на чолі з всесвітньо відомою майстринею петриківського розпису Тетяною Гарькавою, провели майстер-клас для викладачів і студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]
Події під час виставки
20 janvier 2015 | 18:00 | Відкриття виставки « Петриківка – душа України » |