Статті

Нектар творчості

09-11-2012

Автор: Світлана Долеско

Виставка творів учнів опішнянського колегіуму мистецтв буде тривати з 7-го листопада до 1-го грудня у музеї Михайла Старицького вул. Саксаганського, 93.

Завітайте обов’язково.

Благословенна Полтавщина, багата вікоплинними подіями і визначними людьми, її мистецька палітра рясніє чудовим багатобарв’ям звичаїв, рідкісними ремеслами та диворукоділлям, що є животворним джерелом духовного розвитку нації. Сучасне українське народне мистецтво неможливо уявити без всесвітньовідомої столиці українського гончарства - Опішні.

Найдорожчий скарб, то народні майстри та мистецькі витвори їхніх рук. Опіпше дало Україні блискучу плеяду гончарів, в якій чи не кожна сім’я сяє яскравою зіркою.

Україна багата гончарними осередками зі своїми художньо-стильовими особливостями. Але й донині залишаються неперевершеними мистецькі здобутки опішненських гончарів. З гончарством Опішні пов’язана творча доля знаменитих українських митців. Віками тут численні гончарські роди робили свій внесок у мистецьку історію України.

Запрошуємо Вас познайомитись з мальовничим куточком України, славетним козацьким містечком, що розкинулось серед розкішної природи, широких ланів, багатих лісів, гаїв, дібров, дивовижних байраків Полтавщини, на зелених пагорбах понад річкою Ворсклою.

Опішня - загальновизнана столиця української кераміки. З дня на день, через літа у віки творить Опішня Гончарський літопис українського буття. Опішня творитиме Україну і хвилюватиме нас доти, доки залишатиметься нерозгаданою таїна її наснаги, допоки на сторожі її джерел поставатимуть Гончарі, бо їхніми заповітними руками Опішня промовляє до нас - Великомудрістю Предків.

Сам Господь благословив цю щедру на «сіре золото і багату на добрих людей з великими серцями й умілими руками землю». Тому вже понад століття Опішня залишається одним з наймогутніших в Україні центрів розвитку й утвердження традицій національної культури.

Під високим небом Опішні пролягла межа між минулим і майбутнім, між учорашнім і завтрашнім України. Творити майбутнє України, Продовжувати справу дідів та прадідів нам - учням Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні», Унікального, єдиного в Україні навчального закладу, спеціалізація якого гончарство.

Наша школа відроджує, зберігає та продовжує народні традиції, залучає дитячі серця до творення нового сучасного мистецтва.

Набагато більше фотографій можна подивитися у фотоальбомі, якщо натиснути ТУТ

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?