Новини

Виставка «Героїзм і Холокост»

06-02-2013

Автор: Світлана Долеско

Виставка, яка проходить в Музеї літератури, присвячена до Міжнародного дня пам’яті жертв Холокосту, який відзначається щорічно 27січня. В цей день в 1945р. Радянська Армія звільнила концтабір Освенцим в Польщі, і саме в цей день шанують пам’ять всіх євреїв .знищених фашистами у Другій світовій війні.

Освенцим став символом знищення євреїв Європи.
Але в Україні є власна трагедія: тут знищено 1,7 млн. євреїв ( в Освенцим – 1.1млн.) і наша країна має право на шанування пам’яті своїх громадян,як це робиться в інших країнах.
Найбільш відомим місцем розстрілів в Україні є сумно відомий Бабин Яр,в якому 29 вересня в 1941р. почався масовий розстріл всіх євреїв Києва. Саме цей день, 29 вересня – Єврейська рада України і фонд « Пам’ять Бабиного Яру » пропонують зробити Днем пам’яті жертв Холокосту України.
Пізніше в Бабиному Яру розстрілювали радянських військовополонених ,українських патріотів, ромів, мирних громадян. Бабин Яр став величезною братською могилою. Фонд «Пам’ять Бабиного Яру» Багато років співпрацює з національним музеєм літератури України. Виставка «Героїзм і Холокост» складається з стендів із зображенням жертв трагедії. У Фонді зафіксовано більше 22 тис. прізвищ з загального числа 33 731, яких записано в німецьких документах,хоча їх було на багато більше. Окремо представлені фотографії дітей загиблих в Бабиному Яру-це частина виставки «Ми ніколи не стали дорослими….» З такою ж назвою в минулому році видано фотоальбом.
Окремі стенди присвячені євреям –учасникам Великої Вітчизняної війни.. В експозиції-їх портрети та особисті речі.. Серед них багато генералів, Героїв Радянського Союзу,командирів полків,загонів,партизанських загонів.
Окремо представлені книги про Бабин Яр, Холокост, Велику Вітчизняну війну – українською,російською,німецькою та англійськими мовами,а також книги, видані Єврейською радою України. Особливу цінність представляють Книги пам’яті з прізвищами та фотографіями загиблих євреїв як на фронті,так і в Бабиному Ярі.
Частина експозиції присвячена видатній київській підпільниці,Герою України – Тетяні Маркус, єдиній жінці ,якій таке звання присвоєно за участь у війні. Там же, на Бабиному Ярі, їй встановлено пам’ятник. Окремо встановлено пам’ятник Розстріляним дітям та пам’ятний знак «Дороги смерті».
Матеріали виставки – з власного зібрання президента Єврейської ради України,голови фонду «Пам’ять Бабиного Яру » І. М. Левітаса, який є автором14 книжок з цієї тематики.

Текст: Гайдай Тетяна, Студентка ІІІ курсу КНУКіМ
Фото: Плиско Олексій, Центр Української Культури та Мистецтва

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?