Статті

Мальовничий світ українського гобелену

07-02-2012

Автор: Світлана Долеско

«Я впевнена – чим більше людей захопиться мистецтвом ткання гобеленів, тим багатшою стане українська культура, бо не лише величні майстри творять її» Галина Кротова

Гобелен – це настінний безворсовий килим із сюжетною або орнаментною композицією, витканий вручну перехресним переплетенням ниток. Традиційне українське ткацтво є однією з найпоширеніших галузей декоративно-ужиткового мистецтва, воно має глибинні історичні корені та багаті мистецькі традиції.

Своєю чергою поява гобеленового мистецтва вплинула на народне килимарство, викликавши появу творів, що поєднують характерні риси народного килима і гобелена. Гобелени - оригінальне художнє явище, яке значною мірою відображає етнічну специфіку, рівень культури, естетичні смаки й особливості світосприйняття.
Гобелени киянки Кротової Галини Анатоліївни – різносюжетні, барвисті. Вони виконані в техніці класичного українського ручного ткання, в більшості своїй - гладкого ткання. За допомогою орнаменту і кольору вони відтворюють народні фантастичні образи, мотиви природи, що майстерно переплітаються з мотивами реального життя. Це і створює особливий колорит робіт Галини Кротової.
Галина Анатолівна довгий час була лікарем і науковим співробітником, але випадково, на одному з українських народних ярмарків побачила красиві гобелени ручної роботи. Поряд сиділа дівчина-майстриня, що ткала. Першою думкою було: «Адже це не так уже і складно! Я теж можу так!» А далі було рішення: «Хочу навчитися! Хочу робити такі ж красиві речі!» З того часу пройшло 7 років. Тепер Галина не може уявити свого життя без ткання гобеленів. В них для неї радість творчості, запорука боротьби з життєвими проблемами, збереження життєрадісного стану.

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?