Статті

ІІ Свято Новорічної Іграшки

08-12-2012

Автор: Світлана Долеско

8 грудня 2012 р. відкрилось ІІ Свято Новорічної Іграшки!
У теплому й затишному Центрі Української Культури та Мистецтва відбулася яскрава генеральна репетиція свята Нового року — з веселощами, солодощами, цікавинками, розмаїттям раритетних та авторських ялинкових прикрас, показом дитячих мод, та вернісажем картин на різдвяну тематику від львів’янки Вікторії Проців та київського художника Василя Копайгоренка.

Не обійшлося й без традиційних майстер-класів для малечі з виготовлення найрізноманітніших новорічних прикрас. Приміром, поки дорослі роздивлялися роботи художників, дітки разом із майстринями вирізали з паперу білосніжну сніжинку-витинанку. А за іншим столом малеча створювала крихітного янгола з тканини й ниток.

JPEG - 238.4 kb


- Робити з матусею ялинкову іграшку — це ж так чудово!- каже Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва Світлана Долеско. — Така творчість у родинному колі може стати справжньою сімейною традицією, яку наші діти передаватимуть вже своїм дітям.

JPEG - 466.4 kb

Втім, виявилося, що й юне покоління багато чому може навчити нас, дорослих. У жіноцтва аж подих захопило, коли вихованці столичної Художнього колективу «Арт-школа дитячої моди «Ясочка» демонстрували власноруч пошиті стилізовані українські костюми з колекції «Була собі казка». Ці оригінальні фасони запросто може взяти на озброєння будь яка вишукана пані.

JPEG - 520.8 kb


- Знаєте як у давнину ласкаво називали в Україні дівчину? — запитує художній керівник колективу Лариса Поліщук. — Ясочка! Саме так ми й вирішили назвати нашу Арт-школу. Відкрита у 1985 році вона завоювала численні призи на найпрестижніших дитячих конкурсах та отримала дипломи з рук самого В’ячеслава Зайцева та Сергія Звєрєва. Втім, найбільша нагорода для моїх дівчаток — це оплески рідних та друзів.

JPEG - 262.4 kb

До організації свята в Центрі Української Культури та Мистецтва підійшли з розмахом і на ялинках економити не стали. Замість однієї гіллястої красуні на двох поверхах Центру розмістили аж 12 ялинок! Цікаво, що жодна лісова гостя при цьому не постраждала, бо ж деревця наряджали штучні. І не лише деревця. Скажімо ексклюзив від Арт-школи «Ясочка» виготовлений зі звичайнісінького гофрованого картону. Папір з-під ящиків за сірим кольором дещо нагадує небілений льон. А візерунки, нанесені білою фарбою на гілки та гірлянди з кульок, схожі на перший сніг.

JPEG - 336.8 kb

Інша ялинка прикрашена іграшками з тіста. І то не лише фантазія автора. Випечені у печі медяники та бублики наші пращури вішали на гілку плодового дерева — символу родючості. Та найчастіше до новорічної ночі такі ласощі не доживали.

JPEG - 332 kb

А ось у родині гончарів замість тіста у піч клали забавки з глини. Свою інтерпретацію на тему керамічного декору представила на виставці Олеся Дворак-Галік. Її роботи розписані геометричними орнаментами у народному стилі.

JPEG - 342.3 kb

Не менш популярним матеріалом для виготовлення новорічних іграшок були в Україні й солома та сухе кукурудзяне листя. Традиційне плетіння янголів та коників з цього «м’якого золота» продемонструвала на виставці авторка ялинки «Солом1яний оберіг» Марія Кравчук.

Гарну ідею для оформлення зеленої красуні підказала Дія Ланікіна — своїх сніговичків та крихітні казкові будиночки вона сплела, мов шарфик, з ниток за допомогою спиць та гачка.

Прозвучала на виставці й ностальгічна нотка — скляні й картонні іграшки довоєнних та післявоєнних радянських часів потрапили на виставку з приватної колекції Людмили Четвертак.

JPEG - 345.7 kb


- Ми навмисне представили більше сотні таких прикрас, — каже адміністратор Центру Української Культури та Мистецтва Ольга Музиченко, аби кожен з дорослих відвідувачів міг упізнати серед експонатів іграшку свого дитинства та пригадати найяскравіші моменти тих казкових новорічних свят.
Божена Добжанська, журналіст.

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?