about exib
- date exib 19 décembre 2014 13:11
Зустріч із обухівськими майстринями-ювілярками
« Обухівські майстрині-ювілярки »
Виставка творів декоративно-прикладного мистецтва
13 грудня 2014 р. – 14 січня 2015 р.
Творча зустріч із учасницями виставки – 20 грудня о 12:00.
Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва, Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Місто Обухів Київської області має давню історію, розвинену інфраструктуру та промисловість. Проте, справжнім багатством Обухова є майстрині декоративно-прикладного мистецтва, які пишуть історію рідного міста, вишиваючи легендарні обухівські рушники, створюючи віночки та керамічні дива.
Створення рушників – це щоденна творча праця Химиченко Надії, Власенко Віри та Ленди Валентини, які є членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України, шанованими майстринями художньої вишивки.
До слова, Химиченко Надія займається рідкісною справою для сьогодення – створює традиційні українські віночки. Окрім обухівських рушників та традиційних українських віночків до уваги глядачів у експозиції будуть представлені сучасні керамічні композиції художника-кераміста Галузи Марини.
Дуже несподівано, але склалося так, що в 2014 році усі чотири майстрині відзначили важливі ювілеї своєї життєвої стежини, що не могло залишитись поза увагою Центру Української Культури та Мистецтва. Це й стало приводом до виставки « Обухівські майстрині-ювілярки », яка триває з 13 грудня до 14 січня.
Отже, 20 грудня о 12:00 запрошуємо вас на зустріч із сонячними та щирими ювілярками. Ми разом будемо обмінюватись мистецьким досвідом, колядувати, дивитися телепрограму « Майстер-клас з Наталкою Фіцич » про майстерність Химиченко Надії й традиції створення українського віночка. До речі, майстриня закохана у віночки з 1987 року, а вже згодом захопилась вишивкою.
Обухівський рушник відрізняється традицію двобічної вишивки. У ньому нема лиця і звороту, обидві сторони однакові. Це глибинна народна мудрість : у людини повинно бути все гарно не тільки з лиця, видимої сторони (це наші вчинки), а й з невидимої, де знаходяться наші думки і почуття.
Значення обухівського рушника, кераміки та вінків ще мають у майбутньому відкрити і визнати у всьому світі. А найперше ми, українці, повинні прочитати закодовану в цих витворах інформацію і донести її до наступних поколінь, до інших народів.
Вхід вільний !
Час роботи виставкових залів :
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00 ; Сб. – 10:00 – 18:00 ; Нд. – вихідний.
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
Із питань акредитації, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів - звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]