13 juillet 2018
Запрошує Центр української культури та мистецтва (« Тиха радість »)
13 липня 2018 рік
сайт Я-UA
Центр української культури та мистецтва нещодавно представив низку нових проектів, серед яких персональна виставка творів Тетяни Петенко « Тиха радість », серія робіт від Наталії Трикіші « Клаптикові історії » та колективна виставка викладачів і студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука « Арт-паралелі ».
Центр української культури та мистецтва нещодавно представив низку нових проектів, серед яких персональна виставка творів Тетяни Петенко « Тиха радість », серія робіт від Наталії Трикіші « Клаптикові історії » та колективна виставка викладачів і студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука « Арт-паралелі ».
Авторська серія робіт Тетяни Петенко « Лети, моя душа » виконана в техніці сухої пастелі та присвячена квітковій красі, торжеству життя. Також відвідувачі мають змогу помилуватися серією її робіт « Мої фантастичні риби », створеною на натуральному шовку в техніці батику.
Тетяна Петенко — художниця і педагог. Свого часу отримала ІІ премію на одному із престижних всесоюзних конкурсів з розробки ювелірних прикрас. А її дизайнерська розробка приладу для ювелірної промисловості експонувалася на ВДНГ України.
Пані Тетяна — учасниця багатьох виставок, конкурсів, інших творчих заходів. Її роботи знаходяться в приватних колекціях у Франції, Австрії, Німеччині, Канаді, Ізраїлі, США, Білорусі, Казахстані, Молдові, Росії. Мисткиня заснувала Арт-студію, в якій за власною методикою успішно навчає дітей секретам малювання. Із задоволенням проводить майстер-класи і для дорослих.
Працює в різних техніках, використовуючи різноманітні матеріали. При цьому, кожна її картина несе в собі романтику, сповнена спокою, радості і добра. Художниця полюбляє райдужні барви та життєрадісні кольори. Її улюбленим мотивом є квіти, як давнє й прекрасне явище життя.
Особливу увагу відвідувачів привертають квіткові композиції Тетяни Петенко « Троянди з мушлею », « Цвіте вишня », « Мальви », « Бузок », « Троянди в червоній вазі ». Спогади про дитинство надихнули художницю на створення робіт « Ведмедик », « Зайчик у рожевому капелюшку », « Котик », « Мрії про пурпурове вітрило », « Казкове рандеву ».
Другий проект Центру — серія робіт Наталії Трикіші « Клаптикові історії ». Тут експонують близько 40 панно в техніках печворку, квілтінгу та арт-квілту, створених за картинами відомих художників. Також майстриня черпає сюжети з фотографій та вінтажних листівок. Це перша персональна виставка талановитої мисткині, яка вдало експериментує, створюючи унікальні роботи.
Цим видом рукоділля Наталя займається близько 4 років. Бере активну участь у колективних тематичних виставках. Приміром, у VІІ Святі Новорічної Іграшки, яке відбулося в грудні минулого року в Центрі української культури та мистецтва.
Багатьом відома техніка печворку (шиття з клаптиків тканини). А квілтінг — поняття ширше, адже тут використовуються спеціальні техніки стібків, які надають тканині цікавішої фактури. Для техніки арт-квілту притаманне застосування окрім стібків вишивки і батику (розпису по тканині).
Серед представлених робіт — « Прогулянка Венецією », « Італійський пейзаж », « Гірський пейзаж », цикл творів за картинами зарубіжних художників.
Також Центр української культури та мистецтва нещодавно презентував виставковий проект « Арт-паралелі ». Нова експозиція представляє графіку, живопис та фотографії авторів різних поколінь — викладачів та студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.
Демонструючи цілком відмінні мистецькі уподобання, автори беруть за основу найважливіші першоелементи, з яких виникають асоціації, емоції, народжуються роздуми та враження. Проект « Арт-паралелі » виник із прагнення об’єднати в одному виставковому просторі різні за характером втілення формальні рішення у царині абстракції.
У роботах студентів І курсу кафедри монументального живопису Валерії Радченко, Дарини Святун, Віти Комірної, Анастасії Васильєвої, Вікторії Глущенко, Анастасії Калініченко та Ангеліни Шамайло нефігуративне мистецтво з’являється у вигляді композицій-вправ, у кожній з яких використано один з елементів, що відтворює певний настрій або стан.
У геометризованих мотивах робіт Лілії Журавель-Змєєвої відчутне тяжіння до узагальненості форм монументального мистецтва і разом з тим присутній своєрідний спогад про культуру минулого.
Катерина Гончар з яскравих поліхромних силуетів створює площинно-просторові композиції, наділені водночас властивостями живопису та рельєфу.
Відтворений через фактури та складні сполучення кольорів звичний світ невпізнанно змінюється у світлинах Ірини Міщенко.
У графічному циклі « Гага Його » Марини Ващенко виникає чудернацьке поєднання фольклорних мотивів та вигадливо-вишуканої пластики фантастичних істот.
Виставка « Арт-паралелі » — це спроба простежити, як закони композиції та формотворення, увага до фактури поверхні проявляються у творчості різних за темпераментом та мистецьким досвідом авторів, дозволяючи відтворити найрізноманітніші думки та емоційний стан.
Матеріали сайту Я-UA
see also
16 octobre 2014
18 décembre 2014