
5 листопада 2012
Виставка творів Василя Андріяшка
2 листопада 2012 р. о 15.00 відбулося відкриття виставки творів Василя Андріяшка.
Виставка проходила у приміщенні Національної академії мистецтв України.
Василь Андріяшко народився 1942 р. в с. Рунгури на Прикарпатті. У 1969 р. закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, де вчився у Р. Сельського, М. Токара, Є. Арофікіна, К. Звіринського. Працює в галузі монументального та декоративно-прикладного мистецтва, живопису, графіки.
Автор гобеленів, завіс, розписів, мозаїк живописних та графічних творів. Член Національної спілки художників України, кандидат мистецтвознавства. Нині викладає у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука на посаді доцента кафедри художнього текстилю і моделювання костюма.
Василя Андріяшка вабить не відкрите висловлювання, а прихований натяк. Усвідомлення глибинних зв’язків зображальної системи і техніки виконання, відчуття самого процесу утворення зображень не тільки дозволяє художнику вільно оперувати розмаїттям фактур, поєднуючи їх у несподіваний спосіб, а й віднайти найвиразніше втілення задуму в лагідно-врівноважених або неспокійних роботах з вивіреним колористичним ладом.
Завжди лаконічний, точний у висловлюваннях та образних метафорах, він прагне набути внутрішньої свободи, позбувшись лещат вивіреності, віднаходячи хисткий баланс між раціональним та інтуїтивно-чуттєвим сприйняттям світу.
Символи давнини, які є не зовнішньою ознакою - декором, а знаком сутності, що ледь проступають назовні, на підсвідомому рівні формуючи розуміння створеного митцем Тонке відчуття стилістики, вміння поєднати орнаментальні мотиви та фігуративні зображення, різномасштабні елементи, відібрані з різних епох, ремінісценції з відомих творів, здатність перетворювати технічні особливості побутових речей на мистецькі знахідки, найповніше виявилися у роботах з повсті 2000-2012 років.
Саме їм притаманні невловима асиметрія, що сповнює твори динамікою, не порушуючи їхньої цілісності та внутрішньої рівноваги, ясність першого враження-прочитання, за яким лише згодом відкриваються відтінки змісту, несподіваність звучання знайомих ткацьких переборів, причаєна експресія.
Василь Андріяшко впевнено почувається і в інших мистецьких техніках, створюючи розписи, мозаїки, завіси, батики, прагнучи відтворити власне світобачення у неповторному візуальному образі.
Набагато більше фотографій можна подивитися у фотоальбомі, якщо натиснути ТУТ