18 janvier 2013
Виставка декоративних тарелів Петра Печорного
18 січня 2013 року в Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт народного художника України Петра Печорного.
Він презентував виставку творів художньої кераміки, фарфору, фаянсу, а також графіки.
Петро Петрович – один із провідних художників сучасного декоративного мистецтва, професор, член Президії українського фонду культури, лауреат літературно – мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького та премії Катерини Білокур.
На виставці неозброєним та навіть недосвідченим оком помітно було, що митцеві властива широта та різноплановість уподобань, досконале володіння різними матеріалами та багатьма техніками. В музеї налічується більше 90 робіт видатного митця. Його неперевершені роботи не можуть залишити байдужим навіть сліпого.
Унікальні декоративні тарелі Петра Печорного на шевченківську тематику багаті на образні форми. Вони графічні й водночас живописні, в них відчуваються глибинні зв’язки з національним і родовим корінням, вони передають особливості українських звичаїв і народних пісень. Професійна майстерність розписів на керамічних тарелях поєднується з філософсько-поетичним осмисленням життя і смерті, вічності та миті. Цінність цих робіт полягає у відвертості переживання мотиву та в образності художньої мови.
Художник, удаючись до особливостей кераміки, проілюстрував збірку поезій « Кобзар » Тараса Шевченка. Його роботи насичені пісенно-ліричним настроєм, у них розкриваються сторінки нашої історії, відтворюються традиції духовності, культури, побуту українського народу.
Твори Петра Печорного – камерні, вони запрошують глядача до самозаглиблення та зосередження на речах вічних, позачасових. Сюжетно-розповідний стиль зображень не суперечить художньо-образному смислу твору. Заглиблюючись у вивчення « Кобзаря », мистець осягає народну основу творчості Тараса Шевченка.
Художні особливості цих творів визначаються, насамперед, декоративністю й орнаментикою, яскравою виразністю форм, що посилює враження від їх споглядання.
Виставка тарелів Петра Печорного – це інтерпретація у кераміці Шевченкових творів, вартісний пласт української культури. Унікальність виставки у виразності образної мови кераміки, у художній своєрідності і самобутності.
Текст : Кукавська Вікторія, Студентка ІІІ курсу КНУКіМ
Фото : Плиско Олексій, Центр Української Культури та Мистецтва