9 avril 2015
У « Центрі української культури і мистецтва » – благодійна виставка « Сонячний Великдень »
09 квітня 2015 рік
сайт Day.kyiv.ua
Щире бажання кожного українця зробити свій внесок на підтримку нашої армії аж ніяк не стало слабшим у ці святкові дні : за ініціативи Центру української культури та мистецтва і підтримки Центру фольклору та етнографії, кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка протягом квітня всі охочі мають змогу пожертвувати свої кошти на допомогу українським військовим.
« Свято Великодня — надзвичайно благодатне й життєдайне, воно об’єднує родини, наповнює серця теплом, любов’ю та щирістю, — кажуть організатори виставки. — Ми створили мистецький проект « Сонячний Великдень-2015 », в якому беруть участь багато різних за творчими напрямками майстрів, що передали на виставку понад півтисячі творів декоративно-прикладного мистецтва. Ми впевнені, що експозиція вразить глядачів розмаїттям витворів : писанками, іконами, рушниками, витинанками, керамікою, художньою фотографією, виробами з лози, тканини, тіста, соломи тощо. Наші зали наповняться прадавніми символами писанок, що дбайливо створені майстрами з багатьох регіонів — від Карпат до Волині та від Поділля до Слобожанщини... Справді, всі писанки чудові, одна краща іншої, як і неповторний мистецький стиль кожного з майстрів ».
Напередодні свята в багатьох арт-центрах, музеях та галереях традиційно відбуваються майстер-класи з писанкарства. У Центрі української культури і мистецтва участь для діток та матеріали — безкоштовні, але батькам потрібно записатися за телефонами, що можна побачити на сайті центру. До розписів писанок організатори долучили відомих в Україні та за її межами майстрів : це Оксана Білоус, Станіслав Волощенко, Оксана Городинська, Світлана Делікатна, Ірина Кметь, Тетяна Коновал, Анна Линдюк, Василина Мельник, Наталія Мошак, Тетяна Музиченко, Олександр Опарій, Марина Саркісян, Ольга Сахно, Оксана Сергієнко, Зоя Сташук, Тетяна Стороженко, Олеся Токарська, Вікторія Філь.
У рамках проекту « Сонячний Великдень-2015 » відбудеться виставка ікон відомого мистецтвознавця, реставратора і художника Лева Скопа (керівника) та митців творчого об’єднання « КАКТУС ». Учасники цього колективу з 2003 року працюють з сакральними темами в сучасному тлумаченні, наголошуючи при цьому, що одним із важливих напрямків діяльності « КАКТУСА » є популяризація видатних та не завжди відомих українців, що зробили чимало для нашої культури. На виставці « Сонячний Великдень » свої твори представлять художники зі Львова та Дрогобича : Лев Скоп, Ярослав Данилів, Лев Микитич, Михайло Скоп, Тетяна Думан, Іван Драган, Іван Винарчик, Мар’яна Фляк, Софія Дорошенко, Віталій Внуков, Наталя Русецька, Володимир Мамчур, Наталя Курій-Максимів, Володимир Топій.
« Уже традиційно для нашого сьогодення кошти від продажу робіт передадуть на допомогу українським солдатам, — повідомляють організатори. — Автори з радістю відгукнулися на нашу пропозицію, і в цьому проекті глядач побачить чудове вишивання Інни Назаришиної та її учнів. Також ми додали дуже красиві витинанки Лариси Волченкової, Оксани Городинської та Марини Король, їхня творчість свідчить про мистецьку спадкоємність та щиру любов до цього виду народного мистецтва у людей зовсім різного віку. Кераміка, створена відомим гончарем Павлом Сахном та його учнями, сколихне серце кожного, хто хоча б раз у своєму житті тримав у руках керамічний виріб та відчував тепло прадавньої глини. Традиційно сонячні вироби з лози Івана Левковця та Галини Кучер повертають нас до великоднього затишку батьківської хати в мальовничому селі. Ірина Бердаль-Шевчик у своїх авторських світлинах поєднала мистецтво фотографії та бісерних писанок ».
Тож якщо хочете гарно зустріти Великдень і перетворити сакральне та родинне свято на крок реальної допомоги військовим, приходьте з діточками до Центру української культури і мистецтва на Подолі і на власні очі побачите суто українські ікони, де Богородиця оточена розкішними польовими квітами, а Ісус Христос одягнутий у витинанку. Не поспішаючи, пройдіться залами та придивіться уважно до сакральних орнаментів писанок, що мають особливі відмінності — залежно від області України, де набиралися досвіду майстри. Долучайтеся активніше до надзвичайно важливого процесу взаємної допомоги, не залишайтеся байдужими до потреб військових. І ще — обов’язково виховуйте у своїх нащадків дух пошани до давніх національних традицій, бо культура завжди була і залишається міцним фундаментом народного самоусвідомлення. І врешті-решт просто подаруйте собі і близьким святковий настрій, бо створити писанку власними руками — це добра згадка на цілий рік. Виставка триватиме до 25 квітня.
Фотоілюстрації надано організаторами виставки
Олена ШАПІРО
Матеріали сайту Day.kyiv.ua
see also
16 juin 2019
20 février 2019