10 novembre 2015
« Три покоління » митців зобразили красу Києва
Відкриття виставково-мистецький проект « Київ. Три покоління », відбулось 10 листопада 2015 року в Центрі Української Культури та Мистецтва.
Виставково-мистецький проект « Київ. Три покоління », відкриття якого відбулось 10 листопада 2015 року в Центрі Української Культури та Мистецтва, об’єднав творче надбання трьох поколінь митців, їх погляд на рідний Київ.
Організатори проекту : Благодійний Фонд « Києво-Печерська Лавра », Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Дитяча школа мистецтв № 9 м. Києва, Центр Української Культури та Мистецтва. Проект підтримала Світлана Долеско, Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва.
В експозиції представлені твори учнів Дитячої школи мистецтв №9, студентів і викладачів кафедри живопису і композиції, кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
« Мистецька акція « Три покоління » неодмінно приверне увагу киян до мистецтва відображення міського простору.
Експозиція виставки демонструє роботи трьох художніх поколінь – від дітей до знаних митців. Споглядаючи різнопланові твори, глядач зрозуміє, як вони сприймають життєвий простір Києва. У роботах відображена архітектура київських вулиць, історичні пам’ятки та ландшафти… Також є твори і сакральної тематики, тобто, зображення головних соборів Києва », – розповіла Світлана Пахлова, куратор проекту.
Під час відкриття виставки з вітальним словом виступили Світлана Долеско, Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва ; Остап Ковальчук, проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури ;
Марина Русяєва, декан факультету теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури ;
Світлана Пахлова, директор з питань розвитку Благодійного Фонду « Києво-Печерська Лавра » ;
Ганна Андрес, доцент кафедри теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури ;
Тетяна Богданова, директор Дитячої школи мистецтв № 9 м. Києва ;
Ігор Гончаренко, завідувач художнім відділенням Дитячої школи мистецтв № 9 м. Києва ;
Наталія Мельничук, заступник начальника управління культури Дарницької районної державної адміністрації в м. Києві ;
Анастасія Останіна, студентка ІІІ курсу факультету теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
На відкриття виставки завітали викладачі та студенти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Національного університету культури і мистецтв.
Церемонію відкриття завершила екскурсія експозицією виставки, яку провела Катерина Цигикало, студентка ІІІ курсу факультету теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Виставка вражає своїм жанровим розмаїттям. Твори викладачів Академії та їх учнів-студентів демонструють міцний зв’язок поколінь в українському мистецтві.
« Відбір творів для виставки легким не назвеш. Київ єднає, і кожна вікова група митців побачила це об’єднання по-своєму. Представлення різних стилів в одному просторі – це був ризикований хід, проте він спрацював. Особливістю цього проекту стало висвітлення погляду на Київ не тільки очима трьох поколінь, а й за допомогою кількох мистецьких технік. Не можна обмежувати дітей і студентів у творчості. До речі, дитячі твори, що представлені на цій виставці, є частиною виставки, яка проходила в Афінах в 2015 році, на честь Дня Незалежності України », – сказала Ганна Андрес, куратор проекту.
Досконала безтурботність і барвиста краса дитячих творів свідчить про неабияку фантазію маленьких авторів та їх художній хист. Так, за словами завідувача художнім відділом Дитячої школи мистецтв №9 Ігора Гончаренко на виставці « Київ. Три покоління » організатори представили дипломні роботи випускників школи. « Твори відбиралися за тематикою виставки, ретельно збиралися в єдину експозицію від нашої школи. Діти відкриті для експериментів, тому глядач бачить яскраву палітру творчої фантазії. Якщо цікаво вчителю, учні цей інтерес підхоплюють і розвивають. А Київ – це завжди безмежна тема для творчості митців різних поколінь », – зазначив Ігор Гончаренко.
Унікальність художніх творів знаних художників-корифеїв та молодих митців засвідчили щирість любові до мистецтва і здатність вчитися, шукати « цікаві види » для урбаністичного пейзажу.
Для тих, хто любить красу Києва, хто здатен помічати деталі та має романтичну натуру, виставково-мистецький проект « Київ. Три покоління » стане важливою мистецькою подією цієї осені. Ця виставка стане чудовим мотиватором, аби у вільний час ще раз прогулятись рідним Києвом, провести паралель між художніми творами з виставки та реальним простором міста.
Виставка триватиме до 28 листопада 2015 року. Вхід вільний !
Стаття із інтернет-видання :
Вечірній Київ
Адреса :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст. м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Час роботи виставкового центру :
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00 Нд. – вихідний