30 janvier 2015
Святкові заходи у музеї-квартирі поета Павла Тичини
Історія створення літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини,
українського поета, перекладача та громадського діяча почалась у 1975 році, коли уряд УРСР створив Комісію з творчої спадщини поета.
Для відвідувачів музей відчинив свої двері в 1980 році. Тут чудово збереглися меморіальні речі та приватна бібліотека Павла Тичини. Першим директором музею була родичка поета Ірина Дмитрівна Блюдо.
Наразі музей очолює Тетяна Вікторівна Сосновська, яка постійно виводить діяльність музею на новий рівень.
У 2014 році музей включили до списку учасників престижного міжнародного конкурсу « Найкращий музей Європи ». Музей-квартира Павла Тичини відомий як один з найбільш активних і креативних українських музеїв, є в числі брендів Києва.
Екскурсії в музеї час від часу відбуваються в сміливо-експериментальному форматі. Так, 26 січня 2015 року, в день 35-річчя музею керівництво вирішило провести нетрадиційні екскурсії, які вестимуть відомі особистості, яким близька творчість поета.
У цей день, під час однієї з екскурсій, про Павла Тичину голосом звучання меморіального роялю Павла Тичини розповідав Арсен Яковенко. Саме за рояль, який стояв у кімнаті для офіційних зустрічей, сідав після роботи Павло Григорович.
Небагатослівний і скупий на слова в побуті, досить часто митець не починав говорити з дружиною Лідією Петрівною, доки не виплесне емоції через музику. Рояль був його чи не найближчим товаришем, йому першому поет довіряв денні думи та сподівання.
Учасники мелодійної екскурсії під звуки роялю ходили кімнатами квартири поета, оглядали предмети побуту, уявляли перебування тут Павла Тичини... Екскурсія відбулась без слів, адже бувають миті, коли вони коли вони зайві, а за емоції й за думки говорить музика.
Ввечері у меморіальній квартирі поета Євген Нищук, заслужений артист України, подарував присутнім ексклюзивний моноспектакль « Сріблясті голуби у небесах ».
Наступного дня, 27 січня, в приміщенні музею відбулась прес-конференція з нагоди 35-річчя музею-квартири П.Тичини, під час якої розглядались питання іміджу музею, його діяльність, питання фінансування музею, а також існуючі проблеми та концептуальні зміни, плани й проекти музею.
Доповіді на прес-конференції зробили : Тетяна Сосновська – директор Музею-квартири Павла Тичини у Києві ; Василь Божко – начальник управління музейної справи Міністерства культури ;
Сергій Анжияк – перший заступник директора департаменту культури КМДА ;
Олександр Буценко – директор Українського центру культурних досліджень ; Катерина Смаглій – директор київської філії інституту Кеннана ;
Олександр Биструшкін – народний артист України.
Почесним гостем прес-конференції стала Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва Світлана Долеско.
Під час прес-конференції учасники підвели річні підсумки роботи та визначили перспективи розвитку музею. Тетяна Сосновська підкреслила, що через події в країні за 2014 рік кількість відвідувачів музею зросла в декілька разів, у порівнянні з 2012 та 2013 роками.
Катерина Смаглій, маючи європейський досвід у музейній справі, зазначила, що музей-квартира Павла Тичини в середовищі європейських спеціалістів музейної справи сприймається як один з головних рушіїв розвитку маркетингових та інноваційних стратегій музейної справи в Україні.
Щиро вітаємо колектив Музею з ювілеєм, бажаємо багато відвідувачів, нових ідей та наснаги для їх втілення !
Адреса Літературно-меморіального музею-квартири П. Г. Тичини :
м. Київ, вул. Терещенківська, 5 ; кв. 1-3,
№. тел : (044) 234-43-27,
сайт : www.tychyna.com