18 décembre 2014
Родом з дитинства
18 грудня 2014 рік
сайт Хрещатик
В столиці показують давню і сучасну новорічну атрибутику
Цього тижня в Центрі української культури та мистецтва, що на Подолі, відкрилося IV Свято Новорічної іграшки. В експозиції — святкові листівки ХХ століття, ялинкові прикраси та витвори сучасних майстрів. Під час свята для відвідувачів проводять корисні майстер-класи, пізнавальні лекції та екскурсії, присвячені новорічним святам.
В АТМОСФЕРУ зимових свят ще на першому поверсі занурює живопис заслуженого художника України Юрія Пацана — засніжені ліси, хатки... На другому поверсі розгортається історія в листівках з колекції Костянтина Ягодовського (місто Чернігів). Це дореволюційні іноземні листівки (Німеччина, Угорщина, Польща, Хорватія, Чехія та ін.) та Російської імперії з ялинками і янголятками, а також добірка радянських листівок з 1946 року по 1991-й. На них знайшли відображення головні події країни : у 1960-ті роки з польотом Гагаріна на листівках з’явилися космонавти та ракети, до проведення Олімпіади — впізнаваний ведмедик, а поруч з традиційними звірятками, Дідом Морозом і Снігуронькою бачимо персонажів популярних мультфільмів — Зайця та Вовка, Чебурашку тощо. І, звісно ж, неодмінний символ Нового року Радянського Союзу — Спаська вежа Кремля. Поряд — проект « Новорічна іграшка моєї родини », де відвідувачі центру поділилися власною новорічною атрибутикою — іграшками, листівками, масками, новорічними костюмами (Червона шапочка, Королева, Шахерезада).
Доповнюють виставку авторські вітальні листівки з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана, текстильні колажі сучасної майстрині з Полтави Лариси Лукаш, акварелі молодої ілюстраторки Василини Мельник на новорічну і різдвяну тематику, паперова пластика студентів інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, авторські бісерні іграшки Наталії Морозової та іграшки в стилі бароко Людмили Литвинової, сучасні ляльки тощо.
Третій поверх присвячений українській традиції. Ялинку прикрашають плетені з соломи янголятки і пташки, народні ляльки, дідухи майстрині Ольги Сахно, є писанкове дерево і медяники. А також новорічні скляні іграшки ручної роботи сучасного українського виробника « Орбітал ». Із святковою експозицією представлений проект « Обухівські ювіляри » з рушниками трьох майстринь вишивання, одна з них, Надія Химиченко, створює також весільні вінки ручної роботи. « Ми намагаємося показати Новий рік з різних сторін — це листівки, живопис, декоративно-прикладне мистецтво, іграшки,— розповідає Ольга Музиченко.— Свято об’єднує родини, тож ми спонукаємо дітей і батьків до створення новорічних родинних іграшок, їх колекціонування, а дорослі мають змогу згадати своє дитинство ».
Під час Свята Новорічної іграшки проводять екскурсії « Мандрівка Казкою », де в цікавій ігровій формі знайомлять з експозицією і традиціями святкування, а також тематичні лекції для всієї родини (19 грудня о 17.00 « Казкова історія добрих справ Святого Миколая », 28 грудня о 15.00 « Історія новорічної іграшки », 10 січня о 15.00 « Наша Маланка — господиня », 14 січня о 17.00 « Про що шепоче хуртовина ? », цікавинки про сніг, сніжинки та вірші для душі). Також відвідувачів запрошують на презентацію дитячої книги « Подорож листа. Історія до свята Миколая » Валентини Вздульської (20 грудня о 14.00), концерт класичної музики з творів новорічної тематики « Вечір при свічках » (25 грудня о 17.00), виставу « Казка про Снігову королеву та Червону стрічку » (за мотивами твору Г. Х. Андерсена) від студії « Театр Юного Актора » (27 грудня о 16.00). А на майстер-класах навчать виготовляти ялинкові прикраси — сніжинки-витинанки або з бісеру, янголяток з тканини чи ниток, смачні медові пряники. Участь дітей у майстер-класах безкоштовна, для дорослих — 20 грн. Розклад та запис на майстер-класи за тел. (044) 425-12-64, 425-12-66.
Матеріали сайту Хрещатик