
26 лютого 2015
Презентація нового номеру журналу «Оксамит»
У новому 2015 році всеукраїнський суспільно-політичний журнал «Оксамит» порадував читачів сьомим випуском.
Урочиста презентація нового номеру відбулась у Центрі Української Культури та Мистецтва 26 лютого 2015 року. Він присвячений двом стовпам, що тримають життя нової України – волонтерству та благодійності.
Журнал є українським не лише по формі, а й по духу. В першому номері за цей рік головний редактор «Оксамиту» Тамара Маркелова написала статтю про мовний фактор безпеки. Кожним нововиданим номером Тамара звертається до свідомості українців. Журнал «Оксамит» є своєрідним закликом до того, щоб люди бачили суспільне, політичне і культурне життя України під неупередженим кутом і зберігали народні традиції.
Організатори заходу, журнал «Оксамит» і Центр Української Культури та Мистецтва, влаштували вечір у компанії надзвичайного товариства редакції та героїв (авторів) всеукраїнського суспільно-політичного журналу.
«Ми зустрілися сьогодні «змобілізовані добою» і бажанням спільними суспільно-корисними діями підтримати відновлення незалежності та суверенітету України. Сучасна Україна – це країна-волонтер, українці – армія волонтерів», – промовила Тамара у вступному слові до презентації. У цьому контексті вона не кидає слів на вітер, адже «Оксамит» працює переважно на волонтерських засадах і доволі вдало – раз на два місяці читачі отримують цікавий і головне – український журнал.
Щодо ідеї висвітлити волонтерство, то чому саме така тема випуску? Тамара Маркелова наводить приклад США та країн Європі, де волонтерство настільки розвинуте і масове, що є навіть методики оцінки волонтерської діяльності як економічного чинника.
Щорічний внесок волонтерів в економіку США оцінюється орієнтовно у більш ніж 300 млрд. доларів. На сторінці у Facebook Тамара згадує конференцію, яка відбулася восени 2013 року до подій на Майдані, де волонтерство розглядалося як платформа активізації громад.
Вона зазначає: «Скажу відверто, для нас було дивним чути деякі речі від представника «Корпусу Миру США в Україні», який виступав з доповіддю. Історія, мета, цілі, завдання волонтерського руху для нас були дивними. Адже всі ці функції у нас виконувала держава в особі управління соціального захисту або інших якихось структур, а головне – волонтер не був ні поважною людиною, ні визнаною, ні підтриманою державою. Волонтер не мав стимулів, ніякого заохочення. В українському суспільстві це явище не було масово визнаною цінністю. Але як кажуть – дай часу час – і сьогодні волонтерський рух в Україні, його потужні масштаби дивують світ. Українці – унікальна нація».
Надзвичайно щира і тепла вечірня атмосфера панувала в Центрі Української Культури та Мистецтва завдяки запрошеним почесним гостям – героям та авторам публікацій «Оксамиту». Серед них: український політик, правозахисник, народний депутат України І, II та IV скликань, Герой України Степан Хмара;
голова Комітету економістів України Андрій Новак – український економіст, політолог, громадський діяч, автор книги «Як підняти українську економіку». Він виступив із оптимізмом і вірою в майбутнє нашої країни та великі економічні перспективи.
Також з доповідями виступили Анна Маляр, юрист, кандидат юридичних наук, автора книги «Від Києва до Коннектикута. Від неба до небес»;
Галина Бабій – музикознавець, журналіст, ведуча програм Українського радіо;
Аркадій Музичук - поет, публіцист, заслужений журналіст України;
Алла Істоміна – директор видавничого дому «АДЕФ-Україна».
Окреме місце серед виступаючих зайняв Степан Ількович Хмара, дисидент, правозахисник і довголітній політв’язень радянських концтаборів. Для читачів надамо коротенький фрагмент його біографії. У 1972 році Степан Ількович почав брати участь у випуску підпільного журналу «Український вісник». Перша спроба арешту Степана Хмари органами КДБ була зроблена в 1975 році, але справа була закрита в зв’язку з відсутністю доказів злочину. Проте, його все таки заарештовують у 1980 році і засуджують до 7 років позбавлення волі та на 5 років заслання за статтею «антирадянська агітація і пропаганда». Заслання Степан Ількович Хмара відбував у Пермській області. Вийшовши в 1987 році на волю, він брав активну участь у відтворенні української Гельсінкської групи. У листопаді 1990 року Степан Хмара був знову заарештований до квітня 1991, обвинувачення: напад на представника міліції. Ця акція отримала назву «Справа Хмари». Степан Хмара є автором книг «Етноцид українців в СРСР» і «Генеральний погром».
У програму презентації журналу «Оксамит» увійшли виставка живопису молодого одеського живописця Ростислава Дудченка. Запрошені гості насолодились віршами поета і публіциста Аркадія Музичука із його поетичної збірки «Солодка рана». Демонстрація неперевершених моделей українського одягу від дизайн-студії Оксани Полонець зробили вечір надзвичайно колоритним та душевним.