
25 вересня 2012
Під стріхою у Юрія Камишного
Етнографічний фестиваль «Житичі» у селі Городське Коростишівського району Житомирської області.
Вже традиційно у селі Городське Коростишівського району Житомирської області відбувся етнографічний фестиваль «Житичі», яким цьогоріч селяни та їхні гості закінчували річний хліборобський цикл.
На свято з’їхалися митці та любителі етнографії з усієї області та гості зі столиці. Розпочався фестиваль із урочистого закінчення жнив і обрядовим ввезенням урожаю до двору етнографічного комплексу «Поліська хата».
Родзинкою цьогорічного фестивалю стала виставка «Під стріхою», на котрій свої картини представив відомий житомирський художник Юрій Камишний.
Юрій Камишний, художник:
«Я прибічник того, щоб картини виставлялись в приміщеннях, в галереях, але саме ця хата, саме ця земля є винятком, одне — малювати хати, інше — жити в цих хатах, а ще інше — виставлятись на фоні цих предковічних білих стін».
На запрошення Юрія Камишного до Городського на фестиваль завітали представники Центру Української Культури та Мистецтва, та Мрідула Гош — гостя із Індії, яка вперше відвідала подібне свято.
Мрідула Гош, яка, до речі, є Головою правління Східно-Європейського інституту розвитку, відзначила гостинність українців та схожість прадавніх української та індійської культур:
«Я вражена, там де люди, там де земля, там де врожай, неймовірно я переповнена різними враженнями».
Як і личить святу, яке закінчує хліборобський річний цикл, відбулася виставка врожаю та урочиста хода селом. Саме це, як зазначають організатори, і є особливістю фестивалю.
Ганна Івченко, ведуча фестивалю:
«Цей фестиваль унікальний! Бо ми єдині, хто відновлює хліборобські традиції, звичаї та обряди».
Логічним закінченням фестивалю став концерт народних аматорських колективів у сільському клубі села Городське.
А Ольгою Холодьон, представницею Центру Української Культури та Мистецтва, Юрію Камишному була вручена подяка за співпрацю.
Текст: ЖОДТРК.
Фото: Олексій Плиско.