27 décembre 2014
Новорічна вистава « Снігова Королева »
Для вас зима - це лише пора року ?
Насправді зима має власне обличчя, яке уособлює приваблива, але холодна жінка з крижаним серцем. Лише доброта і любов може розтопити кригу та оживити її.
У Центрі Української Культури та Мистецтва прийшла зимова казка. За підтримки Благодійного Фонду « Світле мистецтво » та Центру Української Культури та Мистецтва 27 грудня о 16:00 відбулась перша вистава Театральної студії « Театр Юного Актора » за твором Г.Х. Андерсена « Казка про Снігову королеву та Червону стрічку ». В акторському складі були передусім маленькі дітки - учні студії віком від 5 до 15 років.
Керівник театру-студії - режисер Київського Світлого Театру Олена Несміян.
Вона організувала це чарівне дійство зі своїм чоловіком Олександром Григор’євим.
Актори ретельно готувалися, ретельно репетирували та привезли із собою справжні казкові костюми. Ілюмінація під час виступу акторів нагадувала північне сяйво.
Виставу почали два ведучих-оповідача.
Перший – Казкар, який розповідає про те, що казки створені для добра, і закликає до того, що зло слабе і ніколи не подолає добро. Під час вистави казкар веде словесну перепалку із тролем. Троль – персонаж злий, протилежність казкареві. Троль доказує, що злі сили створили світ і керують ним. Отже і в казках має бути так, щоб зло перемагало.
Казки створюються для балансу двох сил. Для того, щоб виховати дітей добрі сили ставляться переможцями.
Історія « Снігової королеви » повідомляє про дівчинку Герду, яка рятує брата Кая з крижаного полону. Після зустрічі із Сніговою королевою Кай стає іншим хлопчиком.
Його серце крижаніє, і полум’я любові тихенько згасає. Здавалося б, що Снігова королева виграла, в неї є чари, до того ж вона доросла жінка. Маленька Герда – сестра Кая врятувала брата.
Вона навчила любові і милості усіх, кого зустріла на шляху до палацу Снігової королеви.
Червона стрічка любові завжди нагадає тобі шлях, і, перетворюючись на прекрасну троянду, розтопить холодне серце.
Вистава перероблена на сучасний лад, але чарівність і складність сюжету Андерсенівської казки залишилася без змін. Андерсен також прибував у дії, але сховався від ока глядача. Як справжній художник, він поставив підпис на дальньому непомітному куточку.
Концерт закінчився, і актори висловили подяку Світлані Долеско за те, що в осередку української культури сприяють молодим талантам і надають можливість для виступів нових акторів.
Бажаємо творчому колективу « Театру Юного Актора » нових звершень та натхнення у пошуку творчих ідей !