Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

2 avril 2015

Мистецтво поезії, графіки і скульптури у виставці « Хмільний димар »

02 квітня 2015 рік
сайт Творчість родини Ващенко

У Центрі Української Культури та Мистецтва відкрилась виставка мистецтва родини Ващенків. Експозиція представила твори випускниці, а нині викладача кафедри монументально-декоративного мистецтва Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Марини Ващенко та її батьків – художниці декоративно-прикладного мистецтва Лариси Ващенко і скульптора Олександра Ващенка.

Назва виставки манлива та спокуслива : « Хмільний димар ». Марина Ващенко презентувала серію унікальних авторських графічних ілюстрацій. Створені вони за мотивами поетичної збірки « Хмільний димар ».

Відкриття виставки розпочала вітальним словом куратор виставки Ольга Музиченко.

Світлана Долеско, Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва, зазначила : « Незадовго до відкриття я встигла провести декілька ділових зустрічей. Запропонувала гостям не поспішати, дещо подивитися на 3-му поверсі Центру. Побачивши цю красу, мої гості не хотіли виходити ! Вони дивувались, як же так охайно можна промалювати тушшю дрібні деталі і навіть казали, що це – принти. Потім почали питати про майстра. Всі погодились, що це все витвори досвідченого майстра, якому вже далеко за 70…Молода дівчина ? Не може бути ! »

Проректор із науково-педагогічної та виховної роботи КДІДПМД ім. Бойчука Козинець Тетяна Миколаївна подякувала Марині Ващенко за нові твори і підкреслила, що майстерність Марини вражала всіх ще з першого курсу її навчання в інституті : « Таких працьовитих майстрів, як пані Марина, скажу відверто, бачу не часто. У Києві її знають як майстра витинанок. Але, як ви вже переконались, вона ще й прекрасний графік і викладач. Марина вчиь студентів так, що з першого курсу вони успішно беруть участь у виставках і працюють самостійно ».

Марина Ващенко каже, що без віршів батька не було б цієї виставки. Вона зізнається, що всі образи, які є в її графічних роботах – це творіння батька. « Після прочитання віршів батька моя уява створила ті образи, які мені не вдавались раніше », – каже Марина.

У родині творців майже завжди стається так, що дитина теж творить і продовжує родинний мистецький шлях. Із цього приводу не можна не процитувати Світлану Долеско. Дуже влучно згадала вона про родинний тандем :
– Для мене цікавою темою є етнопедагогіка. Саме вона відображає базовий момент у становленні особистості – зв’язок матері й дитини. Мистецька родина Ващенків є розкішним прикладом для педагога. Адже він має навчати дітей не тільки творити, а створювати родинний тандем. Вміти любити батьків, хотіти їх слухати, чути – це те, що зараз у молоді не вважається модним. Ви кажете : « Я – сучасний і класний, а мама й тато – представники минулого століття і не розуміють, що зараз відбувається ». Але душа не знає століть ! Стоїть перед нами Марина і ми бачимо, наскільки щасливими можуть бути очі в дитини, коли вона розуміє своїх батьків !

Пройнявшись батьківськими віршами, Марина створила абсолютно самобутні речі. Графічні ілюстрації до поетичної збірки « Хмільний димар » допомагають зрозуміти і відчути рух поетичних рядків. Більшість символів у роботах Марини непередбачувані. У підручниках ви не знайдете їх тлумачення. Наприклад, з простих і звичних є змій, що уособлює спокусу і натякає не те, що вони чекають нас кожну мить. Все ж таки роботи добрі, бо майстер не хоче лякати людей.

Автор збірки, Олександр Ващенко, київський скульптор, говорить, що тему та образи для книжки шукав у звичайних речах. За одну ніч взяв і записав усе те, що відчував.

Неймовірна ретельність і любов до деталей у Марини від мами. Ви можете це зрозуміти, якщо подивитесь на роботи Лариси Ващенко. Її розкішні писанки, вишукане плетіння з кукурудзяного листя та скульптури створюють настрій світлого весняного свята Великодня !

Нагадуємо, що виставка « Хмільний димар » триватиме у Центрі Української Культури та Мистецтва до 11 квітня 2015 року.

Матеріали сайту Творчість родини Ващенко

Детальніше про виставку

see also

В очікування Великодня

23 mars 2018

До свята Великодня іконописна майстерня « Небо на землі » запрошує на виставку. Відкриття – завтра

3 avril 2014

Первая в Украине выставка картин детей с ограниченными возможностями « Біла Веселка »

6 novembre 2014