10 mars 2016
Майстер-клас Світлани Долеско з продюсування
10 березня 2016 року відбувся майстер-клас із продюсування культурно-мистецьких заходів.
Майстер-клас був проведений для студентів 1-3 курсів кафедри журналістики Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету.
Темою майстер-класу була робота з засобами масової інформації під час організації заходів декоративно-прикладного мистецтва. В якості наочних прикладів були використані виставки : « Петриківка – душа України » (художній розпис), « Сонячний Великдень » (український сучасний іконопис), « Золота пора » (народне малярство), « Світ української душі » (виставка фотографій та живопису), а також феномен творчості відомої вишивальниці Євгенії Геник.
Світлана Долеско, Генеральний Директор Центру Української Культури та Мистецтва, розповіла про те, як вона починала займатися культурно-просвітницькою діяльністю, з якими проблемами стикалася та які висновки виносила з тих чи інших подій. Вона підкреслила, що організація культурно-мистецьких заходів є складною і кропіткою справою, в якій дуже важлива налагоджена робота колективу і здатність вчитися на чужих та власних помилках.
В ході майстер-класу вона окреслила те, що вважає головним у своїй професії, розказала про основну мету своєї діяльності, а також повідала студентам про те, які завдання вона ставить перед собою кожен день і яким чином це впливає на загальний стан справ в українській культурі.
Окрім цього, вона наголосила на необхідності тісної співпраці зі ЗМІ під час організації мистецьких заходів. На її думку, це є запорукою розширення потенційної аудиторії заходу, її популяризації в інформаційному просторі, що в свою чергу збільшить впізнаваність робіт митців. Вона звернула увагу на те, що тема культури у ЗМІ має другорядний характер і часто матеріали на цю тематику виконують роль заповнювачем вільного місця на шпальтах. За її словами, це нехтування має довгострокові наслідки, які ми вже можемо бачити.
Ще Світлана Долеско акцентувала увагу на необхідності в роботі журналіста такого поняття, як небайдужість. А також навела приклади численних журналістських помилок. У першу чергу, це стосується переважно низького рівня питань, з якими журналісти йдуть на розмову з митцями.
Також, вона додала, що журналіст і культурна інституція зацікавлені у співпраці, бо це можливість привернути увагу на суміжні питання неналежного, споживацького ставлення до культури в суспільстві. Студенти уважно й зацікавлено слухали майстер-клас і після основної частини ставили питання та пробували себе в ролі журналістів.