25 octobre 2015
Клаптикові твори на виставці « Печворковий сад »
Уже вдев’яте, 25 жовтня 2015 року відкрилась виставка творів клаптикового шиття.
Відкриття відбулося в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького
Виставку організували Департамент культури Київської міської державної адміністрації та Музей видатних діячів української культури, при підтримці Центру Української Культури та Мистецтва.
Проект реалізували Чумак Майя, мистецтвознавець, науковий працівник музею Лесі Українки та Людмила Андреєва, відома українська майстриня, викладач, яка відкрила світ печворку багатьом учням в Україні.
Клаптикове шиття – один із видів декоративно-ужиткового мистецтва, місією якого є створення досконалих творів із клаптиків тканини. Кожен такий виріб потребує тривалої й кpопіткої праці, бо деякі з них можуть складатися з кількох десятків тисяч елементів.
Оволодіваючи мистецтвом печворку, слід знати, що гра кольорів та форм вимагають досконалого знання певних правил і технік, чітких алгоритмів роботи. Як зазначила куратор виставки Майя Чумак, майже кожен народ має еквівалент назви печворку. В Японії він зветься « кеса », в країнах середньої Азії – « курак », в Росії – « лоскутное шитьё », « квілт » – в Англії.
За її словами, вироби, що представлені в експозиції, дарують відчуття свята, не дивлячись на зовнішні виклики. « Печворкові роботи розкриваються у залах Музею видатних діячів української культури як ніде. Родина Лесі Українки, яка мешкала в цьому будинку, досконало володіла багатьма видами декоративно-прикладним мистецтвом. Вишивки, які в бачите у постійній експозиції музею, зроблені їхніми руками » – зазначила Майя Чумак.
Високохудожні клаптикові твори органічно поєдналися з виставковим простором музею. Участь у виставці беруть вироби 15 майстринь із Києва, Харкова, Кам’янця-Подільського та інших міст України. Клаптикове шиття вимагає від митця терпіння, копіткої роботи і, звичайно, бездоганного смаку.
Виставка триватиме до 15 листопада 2015 року.
Адреса : м. Київ, вул. Саксаганського, 97, (музей Лесі Українки), з 10.00 до 17.00 (вихідний – вівторок). № тел. : 044 289 1651, 044 288 0618