26 février 2012
Керамічний дивограй
Із 7 по 25 лютого ми представили кераміку з двох різних поглядів, поєднавши в одному виставковому залі творіння двох майстринь-керамісток.
Улюблені казкові герої – експонати виставки Ольги Бердник та Анастасії Косяченко. Майстрині допомагають кожному втілити їхні дитячі мрії.
Керамічні птахи та звірі знакові образи для української культури. У цьому можна було переконатися на власні очі, завітавши на виставку українських майстрів кераміки до . Українське мистецтво дуже тісно пов’язане з казковими героями. Виставка « Керамічний Дивограй » містить цілу серію знакових персонажів українських казок.
Чи бували ви коли-небудь на пташиному весіллі ? Уява Ольги Бердник може здійснити будь яку казкову мрію. Глиняні фігурки, вигадливо розписані майстринею з Черкас, миттєво перенесуть Вас до дитячої казки. Пані Ольга представила роботи об’єднані в декілька серій. Це і « Стародавні звірі », « Коти на полюванні », вже згадане « Пташине весілля » та багато інших казкових сюжетів. Майстриня понад двадцять років працює в жанрі керамічної іграшки.
Майстриня Ольга Бердник вже майже 25 років, безперервно, працює в стилі керамічної іграшки або, як вона сама зазначає, “в невибагливому декоративному мистецтві”. Але знаємо, що все просте і невибагливе є ідеальним і прекрасним.
За чверть століття майстриня виготовила кілька тисяч вигадливо розписаних іграшок. Її роботи об’єднані в серії “Древні звірі”, “Пташині весілля”, “Леви наших лісів”, “Коти на полюванні”, “Пори року”, “Від Яйця – Райця”, “Огородні звірі”, “Стародавні загадки” та багато інших. Часто серед персонажів творчості майстрині є герої українських казок і міфів, дитячих забавлянок і колисанок, стародавніх загадок.
– Я не відразу вийшла на такий декоративний стиль – каже майстриня. Спочатку робила теракотові іграшки. Потім зацікавилася творчістю Марії Приймаченко і її образи створили мене як майстриню. Кілька років брала за взірець її роботи, але робила їх об’ємними. А коли вже опрацювала матеріал, відчула, що можу щось своє творити, тоді відштовхнулася і вже не повторюю робіт, навіть якби хотіла. Це було в мене таке благополучне навчання.
Роботам Анастасії Косяченко притаманне більш сучасне бачення кераміки. Проте її роботи не менш бажанні для колекціонерів українського мистецтва. Основним напрямом роботи Анастасії Косяченко є фігуративна пластика, працює також в асоціативній кераміці, якій властиві елементи стилізації реальних форм. Характерним для її робот є поєднання чистої глини та фактури ангобного розпису і поливи.
Обидві майстрині є учасницями багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок. Анастасія Косяченко — член спілки молодих художників та мистецтвознавців, а пані Ольга заслужений майстер народної творчості. У всьому цьому не останню роль зіграла українська казка.
Переглянути виставку...