17 janvier 2018
Каліграфія від Григорія Сковороди
17 січня 2018 рік
сайт Я-UA
У Центрі української культури та мистецтва працює виставка « Філософія каліграфії » до 295-ліття від дня народження українського письменника і філософа Григорія Сковороди.
У Центрі української культури та мистецтва працює виставка « Філософія каліграфії » до 295-ліття від дня народження українського письменника і філософа Григорія Сковороди.
Головна мета цієї виставки — демонстрація видимої частини каліграфічного світу через експозицію та розкриття ряду невидимих філософських моментів у каліграфії. Експозиція пропонує серію рукописних каліграфічних робіт в різних стилях і напрямках каліграфії, в тому числі й за мотивами почерку Григорія Сковороди.
« Всі знають про каліграфію Сходу, а про українську каліграфію ми тільки починаємо дізнаватися. Східні традиції говорять про філософські аспекти каліграфії. І саме творчість Григорія Сковороди допомагає нам це зрозуміти. Кожна людина має свій почерк відповідно до характеру і стану в якому вона знаходиться в той чи інший момент. Хочу привітати всіх учасників виставки. з Вірю, що ви зробите все, аби каліграфія стала широковідомою в Україні », — зазначила під час відкриття виставки викладач Майстерні каліграфії Monkey Art Людмила Гжебовська.
Також в день відкриття відбувся каліграфічний перформанс від учасників виставки, після якого всі бажаючи мали можливість долучитися до майстер-класу і спробувати свої сили в каліграфії.
Серед експонатів виставки — роботи за мотивами почерку Григорія Сковороди : « Сад Божественних пісень. Пісня 3-а » (автор Людмила Гжебовська), « Байки Харківські. Змія і Буфон » (Марина Заверуха), « Байки Харківські. Нож и Оселка » (Марина Бондар-Холоша), « Сад Божественних пісень. Пісня 13-а » (Марина Вечірка), « Вхідні двері до християнського життя » уривок (Катерина Степаніщева) та інші. Також представлені вітальні листівки, сумки, тарілки, хустки з цитатами Григорія Сковороди, копії рукописів Григорія Савовича.
На закриття виставки пообіцяв завітати український кобзар, лірник, бандурист, лідер гурту « Хорея козацька » Тарас Компаніченко, який має виконати пісні на слова Григорія Сковороди.
Крім цього Центр української культури та мистецтва запрошує ознайомитися з арт-проектом « Мистецтво поєднання — 2018 », що має на меті представити роботи у техніці графічний колаж та графічний дизайн як оригінальний і вільний вид мистецтва та виставково-соціальним проектом « Окрилені мрією », який доведе, що головне — вірити в себе.
Матеріали сайту Я-UA
see also
19 septembre 2019
10 décembre 2019