11 janvier 2013
Юрій Камишний в столиці презентує "Барви сонячної Індії"
11 січня 2013 рік
сайт Kamyshny.com.ua
Учора, 22 травня, в столичному Центрі української культури та мистецтв (м. Київ, вул.Хорива, 19-В, "М" Контрактова площа) відбулося офіційне відкриття виставки заслуженого художника України Юрія Камишного « Барви сонячної Індії ».
Нова виставка відомого автора – це підсумок чотирьох мандрівок художника до Індії. В експозиції - 34 картини, що зображають побут, природу улюбленої країни митця. На полотні - і прості індуси, великі та малі, і індійські тварини, мавпи, папуги, півні, голуби, і архітектурні споруди та пейзажі сонячного індійського краю.
На відкриття виставки прийшли друзі та поціновувачі мистецтва Юрія Камишного. Сам художник розповів про те, як їздив до Індії, про складнощі на шляху та красу далекої країни. Виставка картин Юрія Камишного « Барви сонячної Індії » триватиме в Центрі української культури та мистецтв (м. Київ, вул. Хорива, 19-В, м. Контрактова площа) до 1 червня, вхід вільний. А на початку червня виставку можна буде побачити в Житомирі, в Літературному музеї.
Юрій Камишний, заслужений художник України, автор картин :
« Ці картини цінні тим, що вони зроблені на тому континенті, саме під цим сонцем, пахощами, деревами, на очах у моїх улюблених індусів. І чотири роки наполегливої праці, загалом десь вісім місяців, представлені у цій залі. Хотілось би, щоб ця виставка принесла глядачам ті ж відчуття незбагненної індійської землі, які я відчув, будучи ще в Україні до поїздки і перебуваючи там ».
Інна Величко, співорганізатор виставки :
« Виставку легко організувати людям, які дійсно мають кошти. А які не мають багато коштів, то це звичайно трошки складно. Але якщо в тебе є друзі, і такі друзі як Центр української культури та мистецтва, то це звичайно робити легко. Ця виставка була спланована ще півроку тому, і зал надається безкоштовно, і дуже багато журналістів приходить, і рекламу вони зробили. Тому я дуже вдячна за таких друзів, яких нам тут вдалося знайти ».
Ольга Музиченко, адміністратор Центру української культури та мистецтва :
« Співпраця наша з Юрієм Камишним розпочалася завдяки долі випадку. Коли моя колега Людмила Андрєєва побачила фотографії робіт цього прекрасного художника, ми знайшли його контакти. Це сталось також завдяки пані Майї, яка працює в Музеї Лесі Українки. Я також їй дуже дякую, що ми познайомились в Музеї - там була виставка Юрія Камишного. І потім вирішили зробити в 2012 році виставку в нашому Центрі. З того часу ми з Юрієм товаришуємо. Вже давно ми запланували індійську виставку. І ось є результат : багато поціновувачів мистецтва, прекрасні відгуки. Дуже сподіваюсь, від імені колективу нашого Центру, що така співпраця у нас буде вестись і далі ».
Майя Чумак, завідуюча сектором виставкової і експозиційної роботи Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького :
« Я працюю в Музеї Лесі Українки. І от коли я прийшла в Музей, Юра був першим художником, з яким ми зробили виставку. І до цих пір ми спілкуємось, зустрічаємось. Коли Юра поїхав до Індії перші рази, я його запитувала : « А ти щось звідти привіз ? Живопис, графіку ? » Він каже : « Ні ». Я все чекала, коли ж Індія захопить Юру так, що він візьметься за пензлі і там. Слава Богу, це трапилось. І я тоді подумала, що була б чудова виставка – поєднати живопис, який він робить тут, і живопис, який він зробив там. Було б дуже цікаво поєднати ці дві теми, дві іпостасі художника Юрія Камишного в одній виставці ».
Злата Артюшенко, викладач Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка :
« Індійська тематика в картинах – це надзвичайно цікаво, тому що дозволяє поринути в світ традицій іншої країни. І таким чином можливо розкривається навіть більше наше світовідчуття. Тому що коли ми звикли до чогось свого, здається все стандартним, звичайним. А от коли ми бачимо щось інакше, наприклад інших людей, інші традиції, інші звички, то це дозволяє переосмислити свою творчість. І, тим більше, допомагає відчути те, що відчуває зараз автор. Юрій Камишний своїми картинами зараз допомагає відчути те, що відчуває він, і долучитися до тієї краси і до чогось нового. Зараз можливо не все зрозуміло, але, якщо придивитися уважніше до його картин, до тих рам, які він робить, можна зрозуміти, що це дійсно зроблене все з відчуттям і зі смислом. Тому виставка Юрія Камишного вражає і наповнює почуття ».
Матеріали сайту Kamyshny.com.ua
see also
22 décembre 2011
19 septembre 2019