Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Виставки «Духмяна Казка» та «Мрії Марії»

Виставки, які не залишили байдужими як дорослих, так і діток.
24 жовтня 2011 – 21 листопада 2011
Вхід вільний
Книга відгуків Виставка онлайн

Виставка робіт із сіна майстрині Тетяни Іванченко та виставка робіт об’єднання майстрів з різних куточків України.

Із 24 жовтня по 21 листопада 2011 року в Центрі Української Культури та Мистецтва відгомоніли дві виставки, які не залишили байдужими як дорослих, так і діток. Адже це були «Духмяна Казка» та «Мрії Марії».

«Духмяна Казка». Виставка робіт із сіна майстрині Тетяни Іванченко. «Мої іграшки створені руками, з любов’ю, молитвами та найкращими думками».

Створені майстринею іграшки-обереги з сіна – це персонажі з українських народних казок, вони передають неповторний колорит українського фольклору. Сплетені із запашного сіна, ці іграшки поєднують в собі силу Сонця, Землі, Води та Повітря, дарують силу та натхнення..

Майстриня заклала в них древню символіку українського народу. Іграшки не залишать байдужими всіх, хто пам’ятає мелодію бабусиних казок, шелест лугової трави, яскравий колір свого дитинства. Духмяна іграшка поєднує в собі чотири стихії природи: землю, воду, вогонь, повітря.

Майстриня використовує «молоде» сіно, яке пластичне в роботі. При виготовленні іграшки майстриня обмотує жмут сіна ниткою, виконуючи кругові рухи руками, тобто «Коло», що означає «Єднання». Окрім сіна, в іграшки вмотуються лікувальні трави.

Вироби Т.А. Іванченко – це колоритні персонажі з українських народних казок, в яких закладена древня символіка українського народу. Лелека в українців – святий птах, є символом сімейного благополуччя. Саме цей птах, за повір’ями, приносив дітей в родину, він є уособленням поваги до батька-матері. Казка про Колобка – одна з перших, яку розповідають дітям.

В давнину так називали хліб, який є символом гостинності українського народу. Курка символізує продовження роду, достаток. Гуска уособлює образ одруженої жінки, дбайливої господині. Коза – символ плодовитості, воскресіння природи навесні.

«Мрії Марії». Виставка робіт об’єднання майстрів з різних куточків України.
Представлена інсталяція дитячої кімнати вражає розмаїттям української народної іграшки: традиційні та авторські ляльки-мотанки, ігрові ляльки, коники з вишивкою, лапавки, калатала, плетені янголята…

Народна іграшка може дати дитині те, чого не дасть сучасна іграшка – знання про історію своєї країни, про звичаї і традиції свого народу, допоможе зберегти українські національні традиції.

А Колиска, представлена в експозиції, є символом родинних цінностей, адже недарма в народі кажуть: «Найдорожча пісня – з якою мати колисала».

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]