Виставка « Багатослів’я мовчазних речей »
Організатори : Міністерство культури України, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, Центр Української Культури та Мистецтва.
За сприяння Кафедри живопису і рисунку та Кафедри теорії та історії мистецтва.
Виставковий проект презентував гостям Центру Української Культури та Мистецтва твори видатних українських майстрів натюрморту. Частина життя цих художників була нероздільно пов’язана з Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури, з фондів якої було надано експоновані твори. Куратори проекту : Андрес Ганна, Гончаренко Тетяна, Музиченко Ольга.
Ідея виставки полягала в підтримці професійного образотворчого мистецтва і художньої творчості, залучення широкої глядацької аудиторії до кращих художніх творів українських авторів та відзначення 100 річної річниці від дня заснування Української академії мистецтва.
Як випливає з назви, мета виставки – відобразити складний процес усвідомлення митцем навколишнього світу і через символи, асоціації та майстерність продемонструвати його глядачу. Найкраще це представляє такий складний жанр як натюрморт.
Виставка натюрморту « Багатослів’я мовчазних речей » продемонструвала той світ, що оточує художника – наповнений образами, він знаходить відображення в картинах. Натюрморт – це той жанр живопису, де зображені речі, пов’язані між собою, вступають в « спілкування » з глядачами. Мистецтво натюрморту вчить нас бачити, любити і розуміти світ, сприймати його вічну цінність. У натюрмортах художники не зображують речі « з натури », а попередньо підбирають і компонують їх в відповідності зі змістом і художнім задумом, щоб через їх красу розповісти про красу світу.
Гостям виставка було запропоновано захоплюючу гру – відштовхуючись від реальності зображення – осмислити складні асоціації. Однак, « читання » натюрмортів не повинне затьмарювати краси полотен. Натюрморт, на переконання видатного художника Кузьми Петрова-Водкіна, – « це одна з гострих розмов живописця з натурою ».
Особливу увагу відвідувачів привернула колекція художніх листівок-запрошень, переданих на виставку з приватного зібрання. Багато з представлених експонатів 1960–1980 рр. були створені вручну з неповторним художнім дизайном. Вперше експонувалось понад 100 запрошень на прижиттєві та ювілейні виставки М. Приймаченко, Т. Яблонської, Г. Нарбута, О. Шовкуненка, М. Дерегуса, М. Пимоненка та інших знаних у всьому світі майстрів живопису.
Українська академія мистецтва заснована в 1917 році. У перші роки своєї діяльності, мала невеликий професорсько-викладацький склад, переживала складні часи (розруху, громадянську війну, відсутність власного приміщення) і розвивалася разом із молодою державою. Але, не зважаючи на всі труднощі, Академія виконала головну місію – створення вищої художньої школи в Україні.
Історія Академії тісно пов’язана з найвідомішими діячами мистецтва.
Першим ректором Української Академії мистецтва став Федір Кричевський. Тут працювали : Д. Антонович, Д. Щербаківський, М. Бойчук, М. Бурачек, В. Кричевський, А. Маневич, О. Мурашко, Г. Нарбут, Д. Щербаківський та ін. Ці прізвища увійшли не тільки в історію академії, але й в історію українського та світового мистецтва. Майстерність передавалась з покоління в покоління, від майстра до учня. Із цього починалася академія, ці традиції зберігаються і сьогодні.
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]
Події під час виставки
21 avril 2017 | 15:00 | Відкриття виставки « Багатослів’я мовчазних речей » |