Виставка « Україна зоряної мови, Україна Божого Буття »
Виставка показала шанувальникам мистецтва понад 40 клаптикових виробів Ніни Янчуковської – відомої української майстрині печворку (клаптикового шиття). Її сміливі та вишукані творчі експерименти підкорили серця українців. Клаптикові твори Ніни Янчуковської вражають своєю мелодійністю, сміливими художніми рішеннями й багатством сюжетів (від грецької та скандинавської міфології до українського фольклору).
Народилась майстриня 19 січня 1949 року в м. Києві, в родині робітника та вчительки. Оскільки це була середина навчального року, то Ніну відправили до дідуся Степана та бабусі Марії, в с. Кобижча Бобровицького р-ну Чернігівської обл., де вона й росла до 5 років, в оточенні свободи та природи.
То були бідні повоєнні роки. Вбрання берегли, носили довго, після чого ще й перешивали дітям. Дідусь добре знав цю справу, мав швейну машинку « Зінгер », яку привіз із війни. Шив він за піччю, де був маленький закуточок з вікном. У ту пору всі спали на теплій печі. Таким чином, ще в ранньому дитинстві Ніна Янчуковська отримала знак на все життя : шити, шити, шити…
Уже п’ятирічною вміла читати й писати, любила шити одяг своїй ляльці Парасці. А ще її дуже цікавили ельфи й Дюймовочка. Тому Ніна любила блукати в бур’янах – там, де люди не ходять – і шукати цих чарівних істот. Ельфів знаходила, а Дюймовочку – ні ! Тоді вона ще не розуміла, що Дюймовочка – то вигаданий персонаж.
Згодом перехворіла на кістковий туберкульоз, і після дворічного перебування у лікарні повернулась до батьків. На цьому її дитинство закінчилось, почались сірі радянські будні. Школа, сестричка-нянька, ізостудія в будинку піонерів, курси крою та шиття…
Потім був Інститут легкої промисловості, заміжжя, народження синочка Олександра. Зі своїм чоловіком Василем Ніна сиділа за одною партою з п’ятого класу. Їх будинки були через дорогу один від одного, одначе закохані листувались. Після десяти років шлюбу Ніна Янчуковська овдовіла. Вижила за рахунок пошиття одягу друзям та знайомим. Майстриня в кожен виріб вкладала душу, вигадувала нові моделі.
Рятувалась тим, що читала езотеричну літературу, осмислюючи її. Завдяки цьому Ніні Янчуковській вдалось вистояти і витримати багато життєвих перепон. І в 2008 році майстриня отримала цінну винагороду за витримку, стійкість та цілеспрямованість – життя привело її до Центру Української Культури та Мистецтва, на курси клаптикового шиття. Із тих пір вона перегорнула нову сторінку свого життя-шиття, сповненого творчих експериментів, є активною учасницею виставок печворку.
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]
Події під час виставки
2 septembre 2017 | 14:00 | Відкриття виставки « Україна зоряної мови, Україна Божого Буття » |