Виставка « Музика Землі »
Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва
На виставці було представлено унікальну колекцію керамічних музичних інструментів багатьох народів світу, яку створили майстри з Полтавщини Юрій Мирко, Дмитро Білокінь та Сергій Казьмін. Ці інструменти мають такі ж давні корені як і саме керамічне ремесло. А ЗВУК як одна із надзвичайних властивостей глини, є основною ідеєю виставки « Музика Землі ». Серед експонованих музичних інструментів – гатам, діджеріду, окарина, сюнь, уду.
Гатам – це індійский барабан. Назва цього інструмента дослівно означає « кухоль для води ». Це не випадково, оскільки його форма нагадує саме ємність для рідини.
Діджеріду – музичний духовий інструмент австралійських аборигенів діджеріду (« didgeridoo », має оригінальну назву « yidaki ») став хобі для багатьох « шаманячих » людей в усьому світі приблизно в 80-і роки ХХ століття. Діджеріду вважається трансовим музичним інструментом, гра на якому переносить музиканта в світ духів, містики.
Окарина – духовий музичний інструмент, глиняна Свисткова флейта. У перекладі з італійської мови « ocarina » означає « гусеня ». Отримала таку назву, тому що найпоширеніша форма інструмента нагадує голову гусака. Окарина виглядає по-різному, найчастіше має сферичну форму, в якій є отвори для пальців.
Уду – африканський глиняний барабан-горщик, який походить з племені Ігбо та Хауса в Нігерії (« udu » – одночасно « посудина » та « мир » на мові Ігбо). Глибокі звуки, які видавав уду, багатьом здавались « голосами предків ». Спочатку його використовували в релігійних і культурних церемоніях.
Під час виставки було проведено цикл музичних подій. Усі бажаючі могли долучитися до них, послухати неповторне звучання етнічних музичних інструментів різних народів світу, майстерно втілених в українській глині.
Про ідею створення керамічних музичних інструментів розповів один із авторів — Юрій Мирко : « Одного разу на виставці кераміки, я побачив світлини, які змінили моє бачення багатьох речей, особливо щодо мистецтва. Це були фото різної глини в її природньому, незайманому стані. Тоді мені здалося, що та глина на світлинах була красивіша за всі вироби що були на тій виставці, хоча роботи були досить високого рівня. Я зрозумів як поверхнево ми інколи використовуємо природні матеріали що дає нам земля, не бачачи всієї їхньої « глибини ». Відтоді розпочалося моє дослідження глини. З часом в мене почали з’являтися однодумці, яких також цікавила музика та керамічні музичні інструменти. Першим з них був Дмитро Білокінь, з яким ми заглибились у дослідження керамічних барабанів та перкусійних інструментів. Пізніше я познайомився з Сергієм Казьміним, який підтримав ці ідеї. Він уже довгий час займається виготовленням духових інструментів з дерева. Так почалося моє дослідження в поєднанні звуку землі і звуку повітря. Разом ми почали шукати вже відомі музичні інструменти різних культур та країн світу, досліджували інструменти з глини та інших матеріалів, а також на основі вже існуючих створювали власні. Кожен новий інструмент виходив зі своїм неповторним звуком, ще більше захоплюючи нас ».
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]