ВИСТАВКА « МИ – БОЙЧУКІВЦІ ! ». Блок І
Організатори : Центр української культури та мистецтва, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука
Викладачі та студенти Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука завжди вирізнялись з-поміж інших митців непохитністю власних переконань, індивідуалізмом та високим рівнем фахової підготовки. Так було раніше, так є і тепер.
Це вкотре підтвердив перший блок виставки « Ми – бойчуківці ». На розсуд відвідувачів викладачі та студенти представили твори кераміки, художньої обробки дерева, ювелірне мистецтво, графічний та промисловий дизайн.
А ще студенти щодня спілкувались у виставкових залах із відвідувачами, розповідали про свою навчальну творчість, плани на майбутнє. Також проводили майстер-класи, серед яких – « Глиняний свищик своїми руками », « Чарівна пастель », « Основи живопису : стань художником за 1.5 години ! », « Основи живопису : малюємо подарунок своїй Половинці ».
Відвідувачі були в захваті від такого розмаїття мистецьких подій, які відбулись завдяки зусиллям колективу Центру Української Культури та Мистецтва й провідного мистецького ВУЗу – Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
Історія інституту розпочалася у 1938 р. Згідно з Постановою Ради Народних Комісарів УРСР « Про роботу експериментальних майстерень народної творчості при Українському управлінні в справах мистецтв при РНК УРСР » експериментальні майстерні народної творчості при Українському управлінні в справах мистецтв було реорганізовано у школу майстрів народної творчості для підготовки інструкторів керамічної, ткацько-гобеленної, декоративно-розписної та вишивальної промисловості та підпорядковано безпосередньо Управлінню у справах мистецтв при РНК УРСР.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.99 № 1882 на базі Київського художньо-промислового технікуму, який було ліквідовано, утворено Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну – його правонаступника відповідно до наказу Міністерства освіти України від 16.12.99 № 419.
Із 1999 року інститут носить ім’я видатного художника, засновника української школи монументального мистецтва. До заснування та розвитку цього унікального навчального закладу причетні видатні діячі культури та мистецтва : народний художник України, перший лауреат премії імені Катерини Білокур, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Марфа Тимченко, народні художники України Марія Приймаченко, Дмитро Головко, Людмила Жоголь, Сергій Нечипоренко, Сергій Колос, художник-бойчукіст Микола Рокицький, заслужені майстри народної творчості України Іван Скицюк, Іван Гончар, Тетяна Пата, Поліна Глущенко, майстри народного мистецтва України Наталка Вовк, Параска Власенко, Олександра Кулик, Олександра Грядунова.
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]