VIІ Фестиваль Клаптикового Шиття
Побачити на власні очі, яку красу можна створити із звичайнісіньких різнобарвних клаптиків тканини, кияни та гості столиці могли у Центрі Української Культури та Мистецтва в період з 3 по 30 вересня в межах VII Всеукраїнського фестивалю Клаптикового шиття.
Найбільшою втіхою відвідувачів став той факт, що експозиція виробів клаптикового шиття розмістилася аж на двох поверхах Центру, і всі бажаючі мали змогу вдосталь насолодитися неповторними роботами 16 надзвичайно талановитих жінок, закоханих у печворк : Андреєвої Людмили, Буцан Лідії, Ватажок Наталії, Гєніної Ренати, Громової Наталії, Зарубіної Олени, Левченко Тетяни, Макаревич Марії, Махової Ірини, Мошак Наталії, Радівілової Тетяни, Самерікової Анни, Твердохліб Галини, Шамрай Ольги, Яковенко Надії та Янчуковської Ніни.
Окрім цього, додаткових відчуттів від знайомства з мистецтвом печворку дарували вироби з фондів Центру Української Культури та Мистецтва, в яких вдало поєднались українські та світові клаптикові традиції, а ще – неповторні барви нашої рідної землі.
Доказом того, що кожен народ має свою тисячолітню історію виникнення й розвитку клаптикового шиття, слугувала виставка « Зі світу по нитці », що відбувалася в рамках Фестивалю. Розмаїття робіт, привезених в різний час звідусіль, вражало.
Можна було побачити й моли Кунів – клаптикові роботи панамських індіанців племені Куна ; була представлена й робота з Кореї, справжніми « діамантами » експозиції стали клаптикові вироби з Індії, Китаю й Туреччини.
Експонати цієї виставки – це скарби зі всього світу. Виявляється, у жінок із різних країн майже одночасно промайнула чудова думка – зшивати між собою клаптики тканини і тим самим створювати практичні та красиві речі. А наші мандрівниці-майстрині привезли їх в Україну і представили на Фестивалі.
Ще одним скарбом експозиції стала робота Левченко Тетяни « За мотивами Грена ». Панно заворожувало своїми фантастичними кольорами і примушувало відвідувачів подовгу залишатись біля нього, фотографувати і осмислювати щось своє, особисте…
Увібрати в себе мистецтво клаптикового шиття, надихнутися цим прекрасним рукоділлям і остаточно вкорінити у собі бажання створювати красу власноруч можна було за допомогою циклу таких майстер-класів для дорослих, як : виготовлення японських текстильних іграшок хлопчика-сарубобо та дівчинки хіна, а також виготовлення текстильних бусів.
Підтвердженням того, що відвідувачі Центру Української Культури та Мистецтва залишились задоволеними виставкою, свідчить книга відгуків, яка під час Фестивалю Клаптикового шиття рясніла вдячними словами.
Особливо вразив дитячою щирістю та безпосередністю відгук учнів четвертого класу однієї зі столичних шкіл. Із цього можна сміливо зробити висновок, що майстрині трудилися не дарма, адже змогли подарувати миті насолоди багатьом відвідувачам та надихнути їх на створення власних шедеврів !
А для всіх тих, хто з певних причин не встиг відкрити для себе мистецтво печворку, або ж просто хоче продовження : до 13 жовтня 2014 рр. в Музеї видатних діячів української культури : Лесі Українки, Панаса Саксаганського, Миколи Лисенка та Михайла Старицького триває виставка клаптикового шиття « Класика жанру ».
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]
Події під час виставки
3 septembre 2014 | 18:00 | Відкриття VII Всеукраїнського фестивалю Клаптикового Шиття. |