Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

« Свято врожаю-2013 »

Унікальний мистецький проект, що демонструє природні дива й творчість митців зі всієї України
16 octobre 2013 – 29 octobre 2013
Вхід вільний

Організатори : Центр Української Культури та Мистецтва

Книга відгуків Репортаж Виставка онлайн

Творчі жнива вдруге відбулись в будинку Центру Української Культури та Мистецтва. Гарними мистецькими плодами, відкритістю й талановитими митцями колектив Центру та учасники проекту радо зустрічали всіх гостей – як тих, хто просто милувався красою, так і тих, хто хотів більше – навчитись творити власноруч. Для останніх щодня проходили майстер класи : ліпили з тіста, плели з трави, валяли з шерсті.
У межах « Свята Врожаю-2013 » було представлено виставку автентичних ляльок з легендарної колекції Олександра Найдена, Людмили Орлової та Тетяни Пірус « Феномен традиційної селянської ляльки ». Ця виставка розкрила предкові образи різних регіонів України – тут і Середня Наддніпрянщина, і Поділля, Волинь і Слобожанщина.
Олександр Найден, доктор мистецтвознавства, розкрив відвідувачам регіональні особливості ляльок, розказав про наслідки поширення по всій Україні ляльки-мотанки як образу, що містить в собі ідею материнства та є своєрідним символом України.
А от довести вирішальне значення внутрішньої будови ляльок взяла за мету дружина Олександра, Людмила Орлова на занятті зі створення ляльки-мотанки, знайденої в с. Хрещатик, що на Черкащині. Майстер клас довів, що в основі їх створення лежить інтуїтивний, спонтанний спосіб пізнання світу та перші прояви рефлексії – бажання людини поглянути на себе зі сторони.
Зінаїда Щербакова, Заслужена майстриня народного мистецтва України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, представила гостям свої славнозвісні ткацькі килими, на яких просто розквітають квіти і співають пташки.
Роботи Зінаїди Іванівни неодноразово виставлялися на всеукраїнських та міжнародних виставках. У жовтні 2006 року її килими експонували в Єлгавському художньому музеї імені Еліаса (Латвія). От і гостям нашого Центру пощастило побачити, як своєю натхненою працею та талантом майстриня збагачує духовну скарбницю українського народу.
Іще одна учасниця проекту, Анна Часовських вибрала вовну як матеріал для створення своїх робіт. У її « теплих » картинах – краса та первозданність природи. Саме вона дає художниці силу, натхнення і стає нескінченним джерелом творчих ідей. Із вовни майстриня може зробити, мабуть, що завгодно, адже на Святі Врожаю можна було побачити і капелюшок, і капці, сумочку та різноманітні аксесуари для дівчаток.
Незвичайним захопленням та древнім ремеслом поділився з гостями Ладомир – майстер травоплетіння, палкий прихильник органічного землеробства та пермакультури. Проявляючи себе у творчості, майстер створює вироби, передаючи через них стан своєї душі, для Ладомира – це своєрідна розмова Бога через його руки. Миски, хлібниці, шкатулки, підставки під гарячий посуд, різноманітні ємності для зберігання, усе, що забажає ваша фантазія, можна створити з трав, які росли у полі, довів майстер на своїх заняттях, які відвідували як дорослі, так і маленькі наші гості.
Також на Святі Врожаю були представлені роботи Олени Носаль – предмети побуту, оздоблені в техніці декупаж та олійний живопис і графіка Богдана Бардецького. Своєю високомайстерною та затишною творчістю учасники проекту « Свято Врожаю » демонструють тісний зв’язок української природи з народної культурою та роблять своєрідний вклад в утвердження гармонії навколо себе, запрошуючи до цього дійства всіх охочих.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]