IV Свято Новорічної Іграшки
IV Свято Новорічної Іграшки стало для відвідувачів Центру Української Культури та Мистецтва унікальною нагодою відволіктись від щоденних клопотів, забути про всі негаразди, започаткувати в українських родинах нові традиції.
Вражаючою була виставка новорічно-різдвяної атрибутики :
ялинкові прикраси тих родин, які долучились до проекту « Новорічна іграшка моєї родини » ;
зимовий живопис Заслуженого художника України Юрія Пацана ;
авторські вітальні листівки з колекції Чернігівського обласного художнього музею ім. Григорія Галагана ;
вінтажні ялинкові прикраси з колекції Людмили Литвинової ;
новорічні газети, журнали, вітальні телеграми та листівки зі збірки Музею дитинства (м. Харків) ;
листівки дореволюційного та радянського періоду з колекції Костянтина Ягодовського (м. Чернігів) ;
скляні ялинкові прикраси від українського виробника – компанії « Орбітал » ;
витвори з соломи, ляльки та медові пряники від Ольги Сахно ;
авторські ялинкові прикраси від Ірини Косінської, Дії Ланікіної, Катерини Орлової-Гузової, Марини Саркісян, Наталії Морозової, Ольги Городницької та інших авторів ;
сучасні листівки від Катерини Манько, Василини Мельник, Вікторії Волошиної та вихованців Колегіуму мистецтв у Опішні ;
ялинкові іграшки від шеф-редактора журналу « Оксамит » Тамари Маркелової ;
новорічна атрибутика від вихованців Арт-студії « Ренесанс » та « Творчої майстерні Олени Рогової » (м. Чернігів) ;
ялинкові іграшки з колекції Центру Української Культури та Мистецтва.
Під час виставки гості взяли участь у майстер-класах зі створення новорічно-різдвяної атрибутики. Наприклад, у майстер-класі від харківського історика та колекціонера Валерія Лейко. Він переніс дорослих та діток у світ казок та їх улюблених героїв. Майстер вирішив відтворити реалії побуту новорічних фільмів, які зазвичай ми звикли дивитись напередодні свята. Гості дізналися, як користуватися каганцем, сургучною печаткою, спробували прасувати одяг справжньою праскою на вугіллі, як у казці « Попелюшка ».
За допомогою паперу та барвистої уяви відвідувачів створювалися сніжинки-витинанки, ангелики тощо. Крім цього проводилися майстер-класи з розпису медових пряників. Для найменших відвідувачів провели майстер-клас « Ляля в люлі ». За допомогою квітчастого носовичка кількома рухами рученят малеча створювала мініатюрну лялечку.
Цього року 19 грудня Святий Миколай завітав до Центру Української Культури та Мистецтв. Він привітав діточок та їх батьків і супроводжував їх усе свято. Дітки писали листи до Миколая, де щиро просили добра та миру для України. А Миколай завітав не з пустими руками. Він прихопив торбу з бубличками й дарував їх діткам. Маленькі гості не розлучалися з Миколаєм і супроводжували його під час перебування у Центрі.
До свята Миколая майстриня української вишивки Тетяна Протчева провела з батьками та дітками захоплюючий майстер-клас « Мішечок до Миколая ».
Малюки з радістю спробували загортати у мішечки невеличкі подарунки. А видавництво « Братське » провело презентацію книжки « Подорож листа ». Це миле дитяча книжка про те, як дівчина Маша написала листа до Святого Миколая. На презентацію завітала і авторка книжки Валентина Вздульська, й художниця Світлана Чернишова, яка робить ілюстрації для видавництва Братське. Під час презентації відбувся цікавий майстер-клас для діток – розпис гуашшю домівок для Святого Миколая.
Матусі і татусі мали можливість безкоштовно відвідати цікаві новорічні святкові лекції : « Новий рік та Різдво : українські традиції святкування », « Казкова історія добрих справ Святого Миколая », « Таємниці Вертепу » та « Історія новорічної іграшки ».
Лекції виявилися корисними та пізнавальними. Гості значно збагатили уяву про свято Нового року та українські традиції святкування. Адже, коли слухаєш історію про українські новорічні свята, дивишся святкову презентацію, то поринаєш у давні часи, уявляєш, як наші пращури ретельно ставилися до природи та вірили у чарівність цих свят.
Кожної суботи впродовж Свята Новорічної Іграшки організатори проводили суботню дитячу лотерею. Призи були найрізноманітніші : іграшки на ялинку, цукерочки, медянички, набори для малювання та творчості. Санчата жовто–блакитного кольору були суперпризом лотереї.
До новорічних свят, 25 грудня, Центр Української Культури та Мистецтва подарував відвідувачам святковий концерт класичної музики з творів новорічної тематики « Вечір при свічках ». Учасники оркестру – маленькі музиканти до 10 років і студенти музичних консерваторій.
Справжня зимова казка прийшла у Центрі Української Культури та Мистецтва 27 грудня. За підтримки Благодійного Фонду « Світле мистецтво » у Центрі відбулась вистава Театральної студії « Театр Юного Актора » за твором Г.Х. Андерсена « Казка про Снігову королеву та Червону стрічку ». Акторський склад – учні студії віком від 5 до 15 років. Керівник театру-студії – режисер Київського Світлого Театру Олена Несміян.
Новорічні зимові свята вертають дорослих у дитинство та дарують дітям казку. Центр Української Культури та Мистецтва подарував відвідувачам унікальну нагоду відволіктись від щоденних клопотів та забути життєві негаразди. Новий рік святкують в усьому світі, не зважаючи на відмінність традицій та атрибутику святкування. Неможливо приховати новорічну радість, а коли люди діляться радістю один з одним – це надзвичайно цінно !
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва :
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. « Контрактова площа » (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com
Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел. : 097-98-22-783 або по е-mail : [email protected]
Події під час виставки
1er décembre 2014 | 20:07 | Графік заходів до IV Свята Новорічної Іграшки | |
13 décembre 2014 | 14:00 | Відкриття IV Свята Новорічної Іграшки ! |