Статті

Виставка «Покров» від іконописців сімейної майстерні «Небо на землі»

20-10-2014

Автор: Тимур Савін

У період з 14 жовтня по 3 листопада 2014 року у Києві в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» тривала виставка ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі». Майстерню очолює священик Сергій Павелко. Виставка мала назву «Покров». На її відкриття завітали представники Центру Української Культури та Мистецтва.

В експозицію увійшло 40 сучасних ікон із творчого доробку майстрів з Миколаєва, переважно із зображенням Цариці Небесної. Ікони виконані в різних техніках, зокрема, це авторські інтерпретації прийомів різних іконописних шкіл.

В Україні весільна пора ще здавна випадає на осінь, і найбільше весіль традиційно приурочується до Свята Покрови (14 жовтня за новим стилем). Образ Богородиці Покрови, яка тримає в руках полотно, рушник, дуже шанований в українських весільних традиціях.
Дівчата, яким прийшла пора виходити заміж, молились до Матінки Покрови: «Покровонько, Покровонько, покрий мою головоньку». Тому особливе місце на виставці віддано вінчальним іконам – Спасителю та Казанській Богородиці, вона є покровителькою подружнього життя.

JPEG

Запорізькі козаки вважали своєю покровителькою Пресвяту Богородицю, а свято Покрови своїм святом. Ще з козацької доби в Україні значну кількість храмів будували на її честь. В експозицію увійшли ікони Покрови, різні за іконографією, але поєднані поетикою української іконописної традиції.

Перлиною експозиції миколаївські митці вважають одну з останніх робіт – ікону Богородиці Віфлеємської. На цій іконі Пресвята Діва зображена усміхненою, а це – рідкість для більшості богородичних образів. Усмішка Цариці Небесної свідчить про радість материнства, радість за свого Сина – Господа нашого Ісуса Христа та радість за нас, що через Христа всі ми стали і Її дітьми.

Отець Сергій говорить: «Секрет того постійного й ревного шанування Богоматері як Покровительки, полягає в тому, що тут ідеться не про земне і людське, але небесне могутнє заступництво. А такого заступ¬ництва й опіки хоче кожна людина, родина й народ.
Тож вшановуючи Її, наша родина присвятила виставку Пресвятій Богородиці».

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?