Події

Гобелени родини Пілюгіних 5.03-30.08.2014

10-09-2014

Автор: Лукашук Марія

Насолодитися красою природи Полтавщини, що увібрали у себе гобелени та килими у техніці ручного ткацтва, відвідувачі Центру Української Культури та Мистецтва мали змогу у період з 05 березня по 30 серпня 2014 року. Виставка набула такого ажіотажу, що її навіть довелося продовжувати!

Що виходить, коли родина збирається разом і займається спільною творчою справою, яка обом приносить задоволення? Саме на таке запитання вдало могла відповісти виставка решетилівських гобеленів відомої мистецької родини Пілюгіних.

Адже Ольга Євгеніївна та Євген Іванович – це митці, закохані у свою справу, які за допомогою своїх творінь, вміють переносити поціновувачів прекрасного у справжній світ казки, притаманний традиційному українському ручному ткацтву, а саме: вдало зображуючи основні мотиви народних килимів (стилізовані гірлянди, букети квітів з фантастичними птахами та рослинні орнаменти).

Виставка припала до душі всім: і тим, хто давно закоханий у мистецтво решетилівських килимів, і тим, хто вперше з ним познайомився. Кожен мав змогу знайти для себе щось нове: познайомитись з «картинами з тканини» - тобто з гобеленами та килимами; дізнатись цікавинки про один із найвідоміших центрів художніх промислів України – селище Решетилівку, що завжди славилось глибокими традиціями місцевого ткацтва і виконавською майстерністю вишивальниць, та стало відомим далеко за межами України. І, нарешті – набратися енергії та почерпнути досвід легендарної мистецької династії Пілюгіних.

Адже щедрими на творчість у цій родині є не лише батько Євген Іванович та донька Ольга, чиї 18 робіт були представлені в будинку Центру Української Культури та Мистецтва, а й дружина Євгена Івановича - Лариса, яка також створює барвисті килими на старовинних верстатах та є відомою вишивальницею. Окрім цього, ще одна донька подружжя, Наталія, також займається створенням розмаїтих гобеленів та килимів.

Про значний успіх виставки свідчать також безліч щирих, світлих, позитивних емоцій, залишених на сторінках Книги відгуків. Виставка наштовхувала відвідувачів на роздуми, викликала безліч почуттів та примусила замилитись над родинними цінностями та священним мистецтвом наших предків, що підкреслює цитата одного з гостей: «роботи родини Пілюгіних – це і є справжнє українське мистецтво, в я кому чітко проявляється душа нашого народу».

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?