Події

Обереги Ніни Саєнко. 28.04 - 17.05.014 року.

11-06-2014

Автор: Лукашук Марія

Ніна Саєнко – відома й надзвичайно талановита майстриня, що до нестями закохана в українську народну культуру. ЇЇ витвори зберігаються в 15 музейних колекціях України, національних і зарубіжних приватних зібраннях. У своїй творчості Ніна Саєнко базується на глибинних здобутках українського народного мистецтва, розвиває їх і підносить на новий рівень у новаторському самовираженні, сприйнятті традицій культури як основи національної духовності.

Ніна Олександрівна Саєнко розвиває традиції національної культури на професійній основі у різних жанрах — від складних композицій, виконаних у рідкісній техніці мозаїки соломою, до тематичних гобеленів і килимів, які вирізняються чіткістю композиції, тонкою стилізацією форм та ритмікою, вишуканим колоритом.

Ніна Саєнко — заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреат Міжнародної літературної премії Фундації родини Воскобійників, кавалер ордена Св. Варвари, член національних спілок художників та майстрів народного мистецтва України.

Любов до мистецтва і творчий запал ще у дитячих роках привив батько – Олександр Саєнко – видатний діяч світової культури, народний художник України.
Ніна Саєнко: «У повоєнні роки тато створив серію акварелей (близько тридцяти), присвячених перебуванню Тараса Шевченка на Борзнянщині,— у Віктора Забіли, Василя Білозерського, Ганни Барвінок і Пантелеймона Куліша. До шевченківської теми митець звертався постійно, починаючи від студентських років».

Мистецькі здобутки династії Саєнків є чудовим прикладом гармонійного єднання минулого і сучасного, традиційного та інноваційного. Їхні твори експонувалися у галереях Парижу, Ерфурта і Магдебургу, Афін, Торонто й Едмонтону, Чикаго та Нью-Йорку, Сіднею і Канберри, Москви та Єкатеринбургу, Гельсінкі та Лондона, перебувають у музеях та приватних колекціях.

Давньою мрією Ніни Олександрівни було видати книгу «Олександр Саєнко: Шевченкіана» та проілюструвати її творами автора. І от, у 2014 році, до 200-річчя народження Тараса Григоровича Шевченка, ця мрія збулась. 28 квітня у будинку Центру Української Культури та Мистецтва відбулась одночасно презентація цієї книжки і відкриття виставки під назвою «Обереги Ніни Саєнко». На виставці була представлена унікальна колекція творів – гобелени, килими, мозаїки соломою, малярство на тканині. Виставка тривала з 28 квітня по 17 травня 2014 року.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ
вул. Хорива, 19-В
ст. м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
№ тел.: (044) 425-12-64
Час роботи виставкового центру:
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00 Нд. - вихідний

З питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів - звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: olga.muzi4enko@yandex.ru

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?