Статті

Народне мистецтво Києва: простір сучасних традицій

25-08-2013

Автор: Світлана Долеско

Департамент культури Київської міської державної адміністрації. Київський осередок національної спілки майстрів народного мистецтва відкрили ювілейну виставку з нагоди 20-ліття від дня заснування Київського Осередку НСМНМУ і до Дня Незалежності України

НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО КИЄВА: ПРОСТІР СУЧАСНИХ ТРАДИЦІЙ

На виставці «Народне мистецтво Києва…» представлено кращі роботи народних майстрів Києва та Київщини. Ідея виставки полягає у спробі візуалізації збереженості та трансформації тяглих традицій в народному мистецтві, виявленні елементів інновацій, привнесених нашою добою у творчість сучасних майстрів. Виставка — ретроспективна, на ній можна побачити також художні твори видатних мистців, котрі відійшли у вічність, зокрема, Марії Буряк, Григорія Денисенка, Галини Каленченко, Валентина Корякіна, Василя Завгороднього, Володимира Варави, Ганни Верес, Івана Скицюка, Марфи Тимченко.

JPEG - 92.7 kb

Цей ювілейний проект Київського Осередку НСМНМУ започаткувався низкою заходів у січні-квітні спільно з Музеєм Івана Гончара та Музеєм книги і друкарства України (виставка «Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві», майстер-класи, творчі зустрічі, презентації видань, лекції, демонстрація вбрання «Стрітення: минуле-сучасне»). Він задуманий як комунікаційний простір, де відвідувачі дістають можливість поспілкуватися з майстрами, творцями представлених експонатів, де можна поділитися власним досвідом і набути нових знань. Складовою серпневого проекту є влаштування мистецького ярмарку, серії майстер-класів та презентацій майстерності від членів Київського Осередку Спілки майстрів 24-25 серпня на подвір’ї Музею Івана Гончара, а також публікація промоційного арт видання.

JPEG - 89.3 kb

Показово, що цей проект спрямований на привернення уваги широкої громадськості до традиційних цінностей, які тривалий час спрямовували поступ українського народу, до речей, які формували життєве середовище й культурну ідентичність наших дідів і прадідів, а також до проблем та викликів, які виникають у новітню добу перед носіями і спадкоємцями давніх знань та вмінь.

JPEG - 109.5 kb

Вшановуваний цією ювілейною виставкою Київський Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України є своєрідним продовжувачем справи Київського кустарного товариства, заснованого 1906 року видатними діячами культури, зокрема М. Біляшівським, Д. Щербаківським, подружжям Ханенків, О. Косач, Є Щербаківською, К. Бутовичем, Ю. Чернявським та іншими. Діяльність Товариства полягала у виявленні та підтримці осередків кустарного виробництва і майстрів, розробці зразків виробів у національному українському стилі, постачанні сировини майстрам і ремісникам, влаштуванні виставок і сприянні збуту виробів. Нині Київський Осередок, заснований 1993 року, налічує понад сто членів, котрі активно і творчо продовжують справу піднесення народного мистецтва українців до рівня визначних явищ національної культури.

У програмі також - презентація книги листівок «Іван Приходько: малярство, скульптура, іграшка», перегляд рідкісних фільмів про майстрів Київщини.

Проект здійснюється за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

ВИСТАВКА ТРИВАЄ 3 20 СЕРПНЯ ДО 20 ВЕРЕСНЯ 2013 РОКУ
(044) 278-32-23, 360-90-77
Адреса: вул. Рейтарська 27-а.

Фоторепортаж з відкриття виставки...

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?