Статті

Опішня – гончарна столиця України. 20.05 - 30.06.2013 року

01-07-2013

Автор: Світлана Долеско

Виставка «Опішня – гончарна столиця України» стала однією з найважливіших мистецьких подій в Україні 2013 року. Більш ніж місяць, із 20 травня по 30 червня в Центрі Української Культури та Мистецтва перебували унікальні вироби відомих опішнянських майстрів, таких як Василь Омеляненко, Михайло Китриш, Ганна Діденко, Олександр Шкурпела.

JPEG - 99.2 kb

Унікальність виставки полягала й в тому, що були представлені й дитячі роботи – авторські керамічні роботи вихованців Спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні». Це свідчить про те, що зберігся в Опішні етнокод української кераміки, й він був успішно переданий молодому поколінню митців.

JPEG - 119.8 kb

На виставку завітала величезна кількість відвідувачів з усіх-усюд, бо мистецька спільнота вже й не пригадає, коли в столицю з Опішні приїздила така величезна кількість виробів знаних опішнянських майстрів. До речі, родина Віктора та Катерини Ющенко надала із власної колекції на виставку біля десятка керамічних чудо-звірів Михайла Китриша, роботи якого розлетілись по приватних колекціях по всьому світу.

JPEG - 111.2 kb

Але виставка не стала би саме такою, яку із захопленням пам’ятають всі відвідувачі, якби не виставка фотографій Олексія Плиско, фотографа Центру Української Культури та Мистецтва. Побувавши в квітні 2013 року з колегами в експедиції в Опішні, він зумів передати весь колорит цього керамічного дива України. Передати сповна, соковито, десь трохи сумно, бо багато майстрів вже зовсім-зовсім старенькі, а десь щасливо, трепетно, із почуттям гумору. Фото переносили відвідувачів у Опішню, а вироби давали змогу відчути гордість за свою державу, за її майстрів, за її мистецьке майбутнє.

Репортаж з відкриття виставки...

Книга відгуків...

В рамках проекту "Опішня - гончарна столиця України" відбулись такі виставки:

Виставка робіт Опішнянського Колегіуму Мистецтв...

Виставка Шкурпели Олександра...

Виставка Шкурпели Анатолія...

Виставка Китриша Михайла...

Виставка Омельяненко Василя...

Старовинні гончарні вироби з приватної колекціїї родини Щербанів...

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?