Архів

Картина і рама — Юрій Камишний

02-12-2012

Автор: Світлана Долеско

Обов’язково приходьте 4 грудня на відкриття виставки картин Юрія Камишного в музей Т. Шевченка!!!

Заслужений художник України Юрій Камишний дивує останнім часом глядачів не тільки своїми картинами, а й власноруч виготовленими оригінальними рамами, в які вмонтовує предмети побуту людини: клямки та засови, що відкриваються, серпи, деталі від прядок, бутлі з налитим сільським самогоном, квіти, насіння, та багато інших справжніх, не штучних, речей. Все це органічно доповнює сюжети, написані на полотні.

Речі для своїх рам художник знаходить на старих горищах, коморах, іноді й на смітниках, часто їх дарують небайдужі добрі люди, котрі вірять, що художник продовжує життя викинутим речам, які також хтять жити й бути ще комусь потрібними. Час залишає на цих предметах прекрасні сліди-іерогліфи – подряпини, тріщини, впадини, дірки, в яких зашифровані доля, життя й історія нашого народу.

У кожну роботу художник вставляє хоча б один цвях. Ржавий цвях для нього – це символ болі та гармонії водночас. Він створює ритм та особливий колорит у роботі. Ці металеві супутники життя людини знаходяться в кожному паркані, балці, дверях, вікні. Вони кріплять господарство, як суглоби організм людини.

Чому б не купувати відомому художнику дорогі рами? Та справа не в грошах, каже Юрій, будь яка куплена рама не виразить того що задумав автор, не зробить картину неповторною, оригінальною в своєму роді. Рама, як берега в озері, вода скрізь однакова, та саме вони придають йому власне обличчя, славу, а іноді й назву.

«Мені завжди хотілось зробити раму не бронзову як в давнину, а з буденних людських речей - говорить художник – перші рами були дещо примітивними я додавав якісь невеликі елементи, деталі. Та, з часом, я захопився й тепер мені хочеться робити їх більш витонченими, грандіознішими, масивнішими, щоб найкраще передати мої відчуття, думки, любов та доповнювати зміст моїх картин особливим смаком ».

Глядачам подобається такий підхід митця, іноді вони плачуть, коли бачать частинку своєї батьківщини на полотні художника й предмети які колись були в руках їх прадідів. Багато з них зробили висновок, що рами Юрія Камишного – це окремий витвір мистецтва, достойний визнання.

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?