Статті

Різдвяний вернісаж

16-01-2012

Автор: Світлана Долеско

Щорічна «Різдвяна виставка» в Київському Центральному будинку художників — один з найбільших виставкових проектів Національного союзу художників України. Мета організації події – дарунок киянам в новорічні дні!

Цього року особливу увагу відвідувачів привернув зал декоративно- прикладної творчості. У ньому представлені як роботи заслужених, іменитих майстрів, так і молодих авторів.
У зимовій тематиці своїх робіт митці об’єднують ткацтво й кераміку, батік і вишивку, різьблення по дереву з майолікою – і все це для найбільш яскравої демонстрації і вираження ідеї твору.
Особливо це відчувається в кераміці. Зачаровують роботи Козак Н.М. «Світанок», Бібко А.О. «Дівосвіт», Горб С.Д. «Вовк», Томашевської В.І. «Зима».
Незвичайну картину представила художниця Ніколаєвська Н.К. «Ангелі співають». Виконана в техніці плетіння гачком, вона схожа на найтонший малюнок інею на склі!
Зайшовши до зали, відчуваєш, ніби потрапив у казку, різдвяну казку!
Також серед скульптур і настінних панно привертають увагу несподівані для таких виставок експонати- сучасні українські чоловічі сорочки, створені молодим київським художником по тканинах Марією Ковалевською.
Оригінальність їх полягає в тому, що розроблені вони на основі традиційної сорочки ( запозичений прямий крій ).
А тканина декорована не вишивкою, а має малюнок, створений художником по мотивах української народної вишивки і виконаний на натуральному шовку в техніці «батік».
Вийшли абсолютно ужиткові, але ексклюзивні речі, що додають чоловікові мужність і вишуканість.
У роботах Марії Ковалевською вдало з’єдналися культура українського народу, давня техніка індонезійських майстрів і сучасність!

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?