Статті

Вечір пам’яті Вацлава Гавела

26-03-2012

Автор: Світлана Долеско

За доброю традицією Центр Української Культури та Мистецтва підтримує дружні зв’язки з культурними центрами багатьох країн світу. Не став виключенням і Чеський центр в Києві, який презентує культурно-мистецьку спадщину Чехії в Україні. 26 березня Чеський центр спільно з Посольством Чеської Республіки, Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва та Клубом молодих дипломатів України організував вечір пам’яті Вацлава Гавела, який відвідали співробітники Центру Української Культури та Мистецтва.

JPEG - 162.6 kb

Вацлав Гавел – шанована та важлива постать сучасності, колишній президент Чехословаччини, а потім – Чехії, драматург і мислитель. Його внесок в розвиток ідей демократії, свободи та громадянського суспільства важко переоцінити. У затишному приміщенні театру «Сузір`я» не лунали полум’яні виступи і не лилися сльози скорботи. Люди, які добре знали Вацлава Гавела, тепло пригадували зустрічі з ним, і в сутінках зали здавалося, що от-от сам пан Президент зайде у бічні двері та тихо примоститься на стільці – послухати про себе.

JPEG - 157.3 kb
JPEG - 175.5 kb
JPEG - 129.6 kb
JPEG - 70.2 kb

«Ми, організатори – Посольство та Чеський центр у Києві – не хотіли б, щоб цей вечір став помпезним вшануванням життя, праці та творчого спадку Вацлава Гавела. Більше того: ми впевнені, що сам Вацлав Гавел не схвалив би цього», — сказав перед початком заходу Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в України Іван Почух.
Вечір пам’яті представив увазі присутніх постать першого президента Чехії Вацлава Гавела через призму його багатогранної діяльності як драматурга, політика, митця.

JPEG - 259.6 kb

Цей вечір також був присвячений Дню театру, тому, зважаючи на багату літературну спадщину чеського генія, Сергій Озіряний, народний артист України, декламував авторські твори митця: «Сила безсилих» та «Вернісаж». Крім того, інший акцент був поставлений на філософській частині доробку екс-президента Чехії – суспільного діяча – Олексій Грань, професор кафедри політології НаУКМА, поділився своїми міркуваннями про роль Вацлава Гавела в сучасній Україні, а Сергій Правденко, ректор Укртелерадіопресінституту, розповів про власні враження від особистого знайомства з президентом. Чеський фотограф, Богдан Голомічек, продемонстрував широкому загалу фотографії В. Гавела за його дисидентських часів.

JPEG - 69.3 kb

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?