Події

Виставка гобеленів 8.06-7.07.2012 р

20-07-2012

Автор: Світлана Долеско

Попри відомі на весь світ українські вишиванки, петриківський розпис та гончарне мистецтво, наш народ здавна любив та цінував мистецтво ткацтва – гобелен. Український гобелен, як і будь-який інший вид народного мистецтва, відображує ідентичність нації.

Тому третій поверх Центру Української Культури та Мистецтва із 8 червня по 7 липня був присвячений сімейній творчості відомої на весь світ родини Саєнків – Олександра Саєнка, Ніни Саєнко та Лесі Майданець-Саєнко.

Вісімнадцять самодостатніх килимів могли побачити відвідувачі. Найхарактернішою рисою українського гобелену є геометричний орнамент, який створювався ще у сиву давнину, вміщаючи у собі символіку роду, магічність та натуралізм. Так, ромб символізує основу життя, адже містить у собі символ чотирикутника – божественної гармонії, цілісності світу та прихованих знань, а трикутники, немов сонячні промені, сповіщають про вирій енергії.

Килими родини Саєнко різні, але надзвичайно гармонійні, як і їх автори. Тут ви побачите і яскраві міфічні образи Берегині, Потойбічного Вирію, похмуре Царство Тіней і яскраві барви повсякденних фантазій. Дитячі гобелени із песиками, птахи та квіти не лишаться без уваги тих, хто цінує різноспрямованість у будь-якому мистецтві.

Додати коментар


Forum sur abonnement

Коментарі до статті можуть залишати тільки зареєстровані користувачі сайту, скористайтесь, будь ласка, посиланнями нижче для того щоб залишити свій коментар.

Подключениерегистрациязабыли пароль?