Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

26 février 2013

Слобожанський експрес

Музей сучасного мистецтва демонструє твори відомих художників, скульпторів та графіків.

На базі музею функціонує такий проект як « Мистецька мапа України ». Існує він вже п’ять років. За цей час було представлено мистецтво таких куточків нашої Батьківщини як Львів, Одеса, та Крим. Зараз дійшла черга до колишньої столиці України - Харкова. В експозиції представлено близько 300 картин.
Можна побачити інтерпретації різних християнських сюжетів, тонку пейзажну лірику, композиції міського і сільського фольклору. Традиції « радянського академізму » пустили в Харкові глибоке коріння та шатнулися в роки перебудови. Вививели на арену художнє життя нового покоління майстрів, які звернулися до традицій вітчизняного та західного авангарду, міцного живописного полотна. У ті роки звернення до класичного авангарду сприймалося потягом до свободи творчого спілкування.

На виставці представлені роботи другої половини двадцятого століття та твори сучасників. Гордість музею - зібрання робіт відомих майстрів : В. Кочмара, Г.Іванової, В.Чурсіни, Б.Довганя, А.Насєдкін, А.Константипольського, Г.Томенка, С.Беседина, Б. Колесника, Е.Трегуб, В.Норазен, П.Манов, Н.Мироненко, О.Рідний, художнього об’єднання « Литера А ». Та особливе місце в експозиції займають роботи Лауреата національної премії імені Тараса Шевченка – Віктора Гонторова.
Найбільше сподобалася скульптура Володимира Кочмара « Купальниця » (2004р.), зроблена з дерева та покрита акрилом. Яскраво виражено те, що дівчина відкрито не боїться бути справжньою. На це вказує її оголений стан, вона не стидається свого тіла, а вміло демонструє, якими пишними формами її нагородила природа. У неї дуже сучасна зачіска - пів-голови поголено, а інша частина голови вкрита довгим волоссям. Здається, що дівчина щойно скупалася у теплій водичці та вийшла на берег витертися рушником. На її обличчі відчувається насолода від купання.
Сучасна людина не може уявити своє життя без сучасних комунікацій, без спілкування в соціальних мережах та блогах. Це яскраво представлено скульптурою Іванової Ганни « Ноутбук ». Зробленою з дерева та металу.

Член спілки художників України - Віра Чурсіна вразила своїми роботами. А особливо картиною « У червні ». На якій зображенні яскраві кольори фарб ягід порічок та чорної смородини. Це дало змогу переміститися в сонячні дні літа. Коли буяє природа, коли земля радує корисними стиглими фруктами, які так і просяться щоб їх скуштували. Зображення миски, відра, та чашка нагадують, що ягоди вже помиті й готові для подальшої термічної обробки. Здається що зараз з’явиться гарна господиня, яка буде готувати смачний компот, який буде радувати своїм смаком. Ця картина подарувала насолоду від перегляду, захотілося залишитися в тій атмосфері чудових теплих літніх днів.

Також сподобалася полотно з назвою « Натюрморт з цибулі ». Цибуля - невід’ємний продукт для приготування будь-якої страви та незамінний антибіотик при лікуванні, та зміненні імунітету. Її картина така реалістична , здається що ти бачиш не картину ,а справжню цибулю, яка передає запах від якого виступають тонкі сльози. Ця художниця своїми роботами заряджає всіх позитивною енергією та дарує жагу до життя. Її полотна такі реалістичні ,що аж захоплює дух від їх перегляду, відчувається частинка тепла та любові в її роботах.
Насєдкін Анатолій з його картиною « Мати » справив несамовите враження. На картині зображена постать жінки, яка здається чекає на повернення свого сина, або чоловіка. Очі в неї сповнені тривогою та надією на скоре повернення рідної їй людини.

Та біль розлуки відчувається дуже сильно, але жевріє вогник сподівання, що все буде добре. Її руки вказують на щоденну тяжку та клопітку працю. Так і хочеться розрадити та підтримати її в такий не легкий час. Картина вражає своєю величиною та чіткими лініями.

О.Рідний і його скульптура під назвою « Дівчинка із сірником » - покращав настрій. Постать веселої та смішної дівчинки з гострим носом, якій вказує на те, що ця маленька дівчинка полюбляє погратися з чимось небезпечним. Сірник вона використовує як іграшку не розуміючи до яких тяжких наслідків може привести ця дитяча забавка.
Автор дає можливо через цю скульптуру згадати своє дитинство та пригадати як було цікаво робити нові відкриття та маленькі капості.

Релігійні сюжети Б.Довганя « Моління про чашу » не залишить байдужими всіх віруючих людей, оскільки більшість населяння нашої країни - віруючі люди. Скульптура монаха виконана в білому кольорі, символізуючи чистоту та божественність. Він молиться про спасіння всіх грішників і просить у Бога прощення та дарування спокою. З його вуст промовляється молитва.
Дуже гарно, що існує такий проект, який дає змогу дізнатися про різні куточки нашої Батьківщини побачити відображення свого етно-культурного регіону, доторкнутися до його традицій та побуту через живопис. Отримати масу задоволення від атмосфери залів, у яких чудово підібрано мелодичність пісенного супроводу,який дає ще більшу насолоду споглядання та поринання в атмосферу чарівності та загадковості робіт. Дарує відчуття гармонії, хочеться знову і знову повертатися в цей музей. Вражає різноплановість та багатожанровість картин.
Текст : Студентка III курсу КНУКіМ Балабушка Вікторія
Фото : Олексій Плиско, Центр Української Культури та Мистецтва

Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес
Слобожанський експрес

see also

Урочисте закриття IV Всеукраїнської виставки в’язання "Тепла осінь"

26 octobre 2019

Підсумки Всеукраїнського фестивалю-конкурсу « Ти у серці моїм, Україно ! »

21 septembre 2017

Фоторепортаж з відкриття виставки « Магія кольору ». Частина 2

20 mai 2021