Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

Центр української культури та мистецтва

Київ, вул. Хорива, 19-В

пн. - пт. 10:00 – 19:00
сб. - 10:00 – 18:00
нд. - вихідний

10 octobre 2012

На Андріївському узвозі вже створили власний ОСН

Наталя Питель, Андрій Соловйов,
телеканал « Київ ».

Галерея просто неба. Андріївський узвіз після реконструкції нині переживає і організаційне перезавантаження. Тут створюють виставку-ярмарок, яка і людей привабить, і вулицю розвине. Однак, поки що є чимало альтернативних думок, як вулиці художників жити далі. Всіх слухав голова КМДА Олександр Попов.

НАТАЛЯ ПИТЕЛЬ, журналіст :

- Митці Андріївського узвозу об’єдналися у постійно діючу виставку-ярмарок "Алея художників". До спілки вже вступили 250 творчих одиниць та підприємців, що працюють на київському Монмартрі. Умова членства - сплата місячного благодійного внеску - сотня гривень для підприємців, 80 гривень для художників. За них орган самоорганізації обіцяє розвивати інфраструктуру вулиці - вже має перші результати.

ВІКТОР ХАМАТОВ, голова ОСН « Вуличний комітет Андріївський узвіз » :

- Договоры уже заключены и буквально до конца недели будут установлены 3 пары биотуалетов в верхней, средней и нижней части – площадки согласованы с районными службами. Мы с ними сотрудничаем в этом вопросе. Установлены урны вдоль всей улицы, и это также ОСН из своей части взносов.

Ті, хто не приєднався до Алеї художників, аргументують це тим, що благодійний внесок - добровільний, інакше має називатися членським. Вуличний комітет відповідає - з таким статусом ці гроші оподаткують, а отже для потреб Андріївського залишиться максимум 60 відсотків. Брати більше не можуть, і так чимало нарікань на надто високу ціну. Невдоволені кажуть - декому несила стільки платити.

НЕЛЯ КЛОЧКОВА, приватний підприємець :

- У нас есть пенсионеры, инвалиды, афганцы – люди, которые живут на грани бедности. Это дорого, потому что продажи - вы посмотрите – людей нет ! Мы что картошкой торгуем или колбасой ?

Олександр Попов, щоби примирити орган самоорганізації з громадою невдоволених, пропонує зробити винятки для найбільш незахищених - це можуть бути як ветерани, так і початківці.

ОЛЕКСАНДР ПОПОВ, голова КМДА :

- Возможно, есть смысл установить какие-то льготные абонементы для людей, которые начинают заниматься этим, для молодых художников и вашим решением давать им льготы на полгода на 6 месяцев, может на год.

Попри розбіжності у позиціях митців - Олександр Попов впевнений - самоорганізація для Андріївського - найкраща форма управління. І галерея просто неба скоро привабить чимало туристів. До речі, у виставки-ярмарку буде і своя художня рада, яка приміром контролюватиме « українськість » сувенірної продукції.

СВІТЛАНА ДОЛЕСКО, генеральна директорка Центру української культури та мистецтв :

- Місця підприємців, які продають, дійсно автентичні речі ручної роботи – це одна справа. Якщо це не ручна робота, але стиль і техніка відповідають українським традиціям, то я думаю, що ці місця будуть позначені якось окремо. Туристи та гості міста повинні знати, що купляють для себе чи на подарунок.

Та на узвозі вітатимуть не тільки автентику, а й обмін творчим освідом. Вже найближчим часом тут чекають фестивалів та експозицій закордонних митців.

Матеріали з сайту телеканалу "Київ"

see also

Мистецтво творити красу

5 août 2012

Іграшкова історія

13 décembre 2011

УСІ ДІТИ ПИСЬМЕННИКИ І КАЗКАРІ

16 janvier 2013